katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 10.10.2002
Otázka:
Pracuji jako anesteziologická sestra v nemocnici, což bohužel představuje i asistenci při umělám přerušení těhotenství. Jsem poněkud na rozpacích zda konám správně ?
Odpověď:
Dnes lidé berou větší ohled na týraná zvířata než na vlastní potomky. Jak to, že se věnuje tolik pozornosti psím útulkům a žádná nenarozeným dětem? Boží přikázání stanovilo jasně "Nezabiješ". A Učení dvanácti apoštolů dodává: nenamícháš jed, nezabiješ plod potratem, nenecháš zahynout dítě. Máme naplnit zemi a děti jsou přímo znamením Božího požehnání. Co je pro matku nepohodlné: bolestivý porod, noční křik dítěte, dovolená s kočárkem? Co je nepohodlné pro vás? Horší pracovní zařazení? Boží hlas nám už tolik nevadí? Jeden jediný člověk si nárokoval, že je Bůh. Od něho pochází slova "Já jsem CESTA, PRAVDA, ŽIVOT". Náš křestní slib znamená postavit se proti Zlu, říci ne, odříci se myšlení světa. Nestačí utišit cizí bolest, když neutišíte vlastní svědomí. Jediná praktická věc; pokud byl křesťan v dějinách nucen vykonávat pohanské zaměstnání, musel vést kající život. Takovou věc nemůže křesťan podporovat, ani při ní být. Pamatujte, že spolupráce je těžkým hříchem a provedení potratu dokonce trestáno exkomunikací. Jestli na tom závisí vaše zaměstnání, máte dát najevo, že s tím nesouhlasíte; pokud není možné asistovat pouze při jiných zákrocích.
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest