katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 18.10.2002
Otázka:
Slyšel jsem, že prý některé sochy Panny Marie a její obrazy různě po světě pláčou a některé dokonce krvavé slzy. Je jich prý přes dvě stě.
Co je to za fenomén?
Existuje nějaký seznam takových obrazů a soch nebo víte aspoň o nějakých konkrétně? Děkuji.
Odpověď:
Nejde jen o sochy Panny Marie, naposledy "plakala" i socha Otce Pia, které pomáhal nějakým roztokem jeden italský narkoman. Doufám, že ne ve všech případech je zneužívaná víra. Nejznámější plačící sochy byly asi v japonském městě Akita a italském Civitavecchia. Druhá, japonská, má i uznání církve. A v posledním jmenovaném místě došlo k situaci, kdy místní biskup nařídil sochu do ukončení vyšetřování nevystavovat, protože majitelům přinášela značné zisky a popularitu. On sám však odmítl krevní testy, prý kvůli své příbuznosti jako nástupce apoštolů s jejich Královnou. :-)
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest