katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 22.10.2002
Otázka:
Obraciam sa na Vás s dost váznym problémom. Môze sa knaz zamilovat? A ak sa zamiluje do slobodnej zeny, je správne, ze sa snazí vyhladávat túto zenu a stretávat sa s nou osamote? Je pre mna dost dôlezity Vas názor, preto Vás prosim o skorú odpoved a vopred dakujem.
Odpověď:
Kněz zůstává i po svěcení mužem. A muž se může zamilovat do jakékoli ženy, i když se s ní příliš nestýká. Manžel se může zamilovat do sousedky, mladík třeba do herečky. Častěji se však stává, že se žena zamiluje do kněze, protože posvátno i uniforma podvědomě ženy přitahují.
Je zřejmé, že kněz by neměl vůbec vyhledávat dámskou společnost, tím spíše o samotě. Třeba u zpovědi, kdy je soukromí podmínkou, se má používat zpovědnice s mřížkou.
Každý člověk chová nějaké sympatie (ať jde o krásu či povahu), ale zvláště kněz nemůže někomu projevovat náklonost. A upřednostňovat někoho či se vypovídat jinde než v modlitbě. Vždyť právě to je důvod celibátu: žít pro Boha a být pro všechny.
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest