katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 27.10.2002
Otázka:
Chtěla jsem se zeptat jak je s křty mimek v katolicke cirkvi. Nedávno jsem byla jednomu takovemu pritomna a rodice nedali dohromady ani Otce nas. Jak se stavi kat. cirkev k temto krtum, kdy ocividne rodice dite k vire nepovedou, nebot nepraktikuji. Dekuji za odpoved.
Odpověď:
Dalo by se říci, že katolická církev, má ješte celkem vyvážený pohled. Nekřtí vícekrát někoho zástupně za zemřelé lidi (jako mormoni) ani nečeká do osmnácti let. Křtí děti, pokud se za ně někdo zaručuje svoji vírou a jsou předpoklady pro jejich výchovu. Toto má být dodrženo.
Přibývá však manželství, ve kterých je jeden partner nevěřící. To se nijak neomezuje a takový člověk není nucen k víře. Pokud nevědí o Kristu ani jeden téměř nic, nejspíš po přípravě nezkládali žádné zkoušky (k tomu je taky nikdo nenutí:-). Přestože by byli oba vlažní křesťané a jejich víra mělká, je tu ještě kmotr, církev a vliv obrovské Boží milosti. I ty, jak doufám, na děti působí.

Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest