katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 29.11.2002
Otázka:
Zajímalo by mě, jaké postavení a jakou úlohu ve společnosti plní církev. Děkuji Jana
Odpověď:
Církev zprostředkuje světu Krista. On mluvil o Bohu, ale sám nám žádné spisy ani poučky nezanechal. Jak se tedy jeho učení rozšířilo světem a staletími?

Církev předává lidské společnosti pravdu a cestu k rozvinutí lidského i vnitřního života. Prvotním úkolem je ukázat na Kristu pravou podobu člověka.

Navíc když společnosti ukazujeme Boha, který je jeden, pravý, dobrý, krásný - tak bychom měli tyto hodnoty (jednotu, upřímnost, laskavost a dokonalost) také zprostředkovat. Z toho vyplývá vlastní působení křesťanů; ale hlásat evangelium je důležitější než charitativní činnost apod. To by mohli částečné pokrýt jiné instituce; pro nás je důležitá společná cesta k Bohu, přestože je víra osobní.

Takže hlavním posláním církve je přivádět lidi k Bohu, předávat poznání Boha, posvěcovat je Kristovými svátostmi a osvěcovat je Kristovým slovem.

A dál vám nechám prostor pro diskusi.
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest