katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 27.11.2002
Otázka:
Blíží se advent, adventní věnce a čtyři svíčky na něm. Je pravda - jak se říká - že ty čtyři svíčky znázorňují 4000 let, které lidstvo od Adama čekalo na Spasitele?
Jak to koresponduje s Darwinovou teorií? Děkuji.
Odpověď:
Adventní věnec vznikl před 150 lety v německém protestantském sirotčinci, aby dívkám přiblížil cestu ke Kristu - pravému světlu. Tvořili ho čtyři velké svíce, představující adventní neděle, a dalších 19 svíčíček, rozžíhaných večer po duchovní četbě. Máme tak pěknou společnou tradici a nebudeme přece našim odloučeným bratrům zcizovat autorská práva.

Teorii Darwinovu znám, ta druhá mi nějak unikla. Podle mě symboliku čtyř tisíciletí vymyslel nějaký zbožný katolík s odvoláním na zjevení K. Emmerichové. Ona mluví o 3 997 letech od stvoření, židé to počítají na 3 760, ale nejběžnější biblický výpočet pro katolíky byl 5 199 (již se neuvádí ani v liturgii - tak vážně se berou papežské výroky o pravděpodobnosti evoluční teorie).

Darwin se domnívá, že se vyvinul ze slizu, proto mezi sebe a vznik světa vloží pár miliard let. :-) Žid se domnívá, že je potomkem stvořeného Adama, proto mu stačí vložit pár genealogií praotců.
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 



TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest