katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 11.12.2002
Otázka:
Zajimal by me vyznam/vyklad hebrejskeho slova Harmagedon (nebo Armageddon) ze Zjeveni Janova. Dekuji.
Odpověď:
Ar-magedon znamená hora Megido.

Pokud si před sebou představíte mapu Izraele, mezi karmelským výběžkem a Genezaretským jezerem se nachází město Megiddo postavené králem Šalamounem. Nejde pouze o město či horu, vztahuje se také k planině Jizreel za třemi průsmyky, oddělující Samařsko od Galileje. V této krajině se navíc nachází potok Kíšon, hora Tábor a vesnička Nazaret.

Je to místo, které Zjevení 16;16 symbolicky označuje za dějiště bitvy ve velký den Všemohoucího. Jedná se o místo palestinských bitev. Tam byli poraženi pohané (Soudců 4;14), tam Bůh dopřál Gedeonovi vítězství (Soudců 7), tam zemřel špatný judský král Achazjáš (2 Král. 9;27), tam byl poražen král Jošijáš (2 Letopisů 35;22 + 2 Král. 23;29).

Kde jinde by se měla odehrát významná bitva než právě zde? Je to strategicky významné místo už od dob asyrského krále Nabuchodonosora, území vlivu křižácké pevnosti Akkon, památné i pro Napoleona Bonaparte, který táhl z Egypta na Sýrii.

Samozřejmě, že je to symbol. Stejně jako výzva k vyzbrojení se v Efezanům 6;13.

Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest