katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Josef Beránek

Josef Beránek (*1968, Praha) je redaktor a publicista. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy a postgraduální kurs na Robert Schuman Institut of Journalism v Bruselu. Po studiu začínal jako redaktor v redakci AD magazínu, publikoval i v dalších médiích – např. Lidové noviny, Český deník, ČTd, Respekt, Katolický týdeník, Radio Golem, Český rozhlas. Od roku 1996 do roku 2005 působil v nakladatelství Portál jako publikační ředitel sekce časopisů. V roce 2006 přešel do společnosti NEWTON I.T., která se věnuje monitoringu a mediálním analýzám. V roce 2008 se stal vedoucím Samostatného oddělení projektového řízení Ministerstva kultury ČR, kde měl na starosti implementaci Integrovaného operačního programu. Od roku 2011 pracuje na České zemědělské univerzitě v Praze jako vedoucí oddělení pro rozvoj a projektové řízení. Jako hobby píše knižní rozhovory s originálními osobnostmi.

Tvořit nové věci
Nejde jen otevřít dveře, ale je potřeba vyjít ven. Proč se nám to příliš nedaří? Obáváme se, že něco z toho, co je pro nás důležité, tím překročením hranic ztratíme. Z toho důvodu také nechceme, aby nám lidé kladli otázky, na které hledají odpověď. Raději dáváme odpovědi na otázky, které nejen že nikdo nepoložil, ale ani to nikoho moc nezajímá.


Hovory s Petrem Kolářem
Když čteš Bibli se zájmem nalézt Boží slovo, v určitém momentu se v tobě stane. To není dopředu vypočitatelné. To se nedá naplánovat ani odhadnout. Bůh je ve vztahu k nám vždy svobodný, vždycky nás překvapí jako emauzské učedníky: „Byl s námi, a my jsme jej nepoznali!“


Měl jsem štěstí na lidi - rozhovor s Václavem Vackem
V poslední době vychází knižních rozhovorů se zajímavými osobnostmi velké množství. Knížka Měl jsem štěstí na lidi vybočuje tím, že zpovídající klade opravdu zajímavé otázky a zpovídaný se nevyhýbá žádné odpovědi.
Zpět
  

  

   Teologie těla

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář