katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

David Torkington

David Torkington je anglický spisovatel duchovní literatury. Jeho knihy u nás vydává Karmelitánské nakladatelství. Patří k nejprodávanějším autorům. Trilogie Poustevník, Prorok a Mystik věnovaná Peter

Mystik
Přesnější by bylo říct, že Bůh nás miluje neustále. Důvod, proč jeho lásku nezakoušíme, spočívá v tom, že jsme příliš zaneprázdněni sami sebou. Ale znenadání, v kombinaci nějakého silného vnějšího podnětu a vnitřní připravenosti srdce jsme najednou na krátkou chvíli schopni okusit lásku Boží, která nás ve skutečnosti obklopuje neustále. Říkám takovým zkušenostem „mystické ochutnávky“.


Prorok
Zpočátku Bůh člověka v modlitbách rozmazluje a hýčká jako dítě. Pak vyvede duchovního adolescenta spolu se svým vlastním synem na poušť. Tady se člověk učí stát dospělým v duchovním boji se Zlým, a to je jádro a duše opravdové křesťanské modlitby.


Poustevník
Potom jsem učinil svůj první tah: „co myslíte, že je lékem na mravní marasmus, do kterého jsme se vlastní vinou dostali?“ Zeptal jsem se na oko rozhořčeně. „Láska“, odpověděl Petr. „Ano, kdybychom se jen navzájem opravdově milovali“ řekl jsem, předstíraje upřímnost. (jedno klišé zasluhuje další, pomyslel jsem si.) „Ale já nemluvím o lásce lidské“, ohradil se s přímostí, která mne překvapila. „Mluvím o Boží lásce.“


Poustevník
To, že celá léta trávíme každý den hodiny prací na tom, abychom dosáhli určitého titulu, udělali zkoušku, získali určitou kvalifikaci, nám připadá samozřejmé; bereme jako holý fakt, že na tyto věci musíme vynaložit čas a energii – a tak to má být. Z jakéhosi důvodu si však myslíme, že modlitba je výjimkou. Ale věřte mi, že není.
Zpět
  

  

   Teologie těla

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář