katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Nakladatelství Argo

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a za posledních 19 let vydalo více než patnáct set titulů. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů, ale i objevovat pozoruhodné autory nové. Samozřejmou podmínkou naší práce je úzká a pečlivá spolupráce autorů a překladatelů s redaktory při přípravě textů, kooperace technických redaktorů s grafiky a tiskárnami i zodpovědné fungování propagačního i odbytového oddělení.

Internetové stránky: http://www.argo.cz/


Babička drsňačka
„Nikdo z nás nebude žít věčně, chlapče. Ale doufám, že na mě nikdy nezapomeneš. Na svoji nudnou starou babičku!“ „Ty vůbec nejsi nudná! Ty jsi správná drsňačka! Nezapomeň, že jsme skoro uloupili korunovační klenoty!“


Smrt na kůru. Román o Adolfu Opálkovi a výsadku OUT DISTANCE
Po přečtení knihy jsem ještě více naplněna obdivem k hrdinům knihy a spolu s autorem „zůstávám zaraženě sedět a nevěřím tomu, jakého hrdinství byli naši předkové schopni a jakou oběť ochotni podstoupit“. A netýká se to jen vojáků, ale husté sítě těch, kdo jim pomáhali – poskytovali ubytování, sháněli oblečení a jídlo v náročné situaci přídělového systému. Ale myslím, že zůstat sedět je málo. Jejich příběh nás vyzývá k tomu v něčem je následovat. Nejsme sice vojáci a nespácháme atentát na říšského protektora, ale ve svých denních rozhodnutích se můžeme zachovat statečně a čestně a v mnohém taky můžeme „bojovat za republiku“. Naše republika to potřebuje – a nejen od vojáků, ale i od „prostých“ občanů.


Opravdová láska
Tato kniha nám dává příležitost naslouchat – podle doporučení autora raději po malých dávkách –, promýšlet jednotlivé příběhy a v jejich světle se zamyslet i nad svými zážitky nebo zážitky našich blízkých. A k tomu si myslím, že nás Robert Fulghum vyzývá celou svou tvorbou – abychom si uvědomovali, jaké sny v životě máme a dělali pro jejich splnění to, co je v našich silách.


Cosi divného v mé hlavě
Kolik toho vlastně víme o Istanbulu a jeho obyvatelích? Chcete-li poznat buď Istanbul, nebo jeho obyvatele a přitom neopustit teplo svého pokoje, doporučuji knihu tureckého nobelisty Orhana Pamuka Cosi divného v mé hlavě s podtitulem „aneb život, dobrodružství a sny prodavače bozy Mevluta Karataşe a jeho přátel jakož i obrázek života v Istanbulu mezi lety 1969 a 2012, zachycený očima řady lidí“.


Divoký kluk Alois Dubec: Z Vlachovy Lhoty do RAF a zpět
„Valašský ogar“ Alois Dubec prožil pestrý a dobrodružný život. Od malička byl dost divoký, sportoval a miloval armádu – velkým vzorem mu byl jeho řídící učitel Janeček, který vedl své žáky k vlastenectví v duchu ideálů T. G. Masaryka. Během druhé světové války pracoval na stavbě Hitlerových dálnic a sloužil jako voják u tzv. vládního vojska.


Barva nachu
Jak se žilo ženám na jihu Spojených států ve 20. století?


Z Izrastiny s láskou
Co to vlastně je ta Izrastina? Budete se asi ptát podobně jako já. Samozřejmě vás asi napadne, že to bude mít něco společného s Izraelem. Stejně tak to má ale i mnoho společného s Palestinou. Jde vlastně o jedno území a dva různé pohledy na něj, které se Jakub Szántó i po mnoha svých osobních zkušenostech snaží vidět jako rovnocenné – a proto je spojuje i do jednoho společného novotvaru, kterým toto území nazývá.


Za oponou války
S tradičním pocitem marnosti natáčíme reportáž za reportáží. Marek i já doufáme, že hrůzy tohoto krvavého svinstva proniknou do povědomí Čechů žijících své blahobytné životy. Kolik lidí naše syrové okénko do syrské války zasáhne? Kolik jich něco udělá - přečte si víc, pošle peníze na humanitární pomoc, půjde demonstrovat proti válce?


Za oponou války
S tradičním pocitem marnosti natáčíme reportáž za reportáží. Marek i já doufáme, že hrůzy tohoto krvavého svinstva proniknou do povědomí Čechů žijících své blahobytné životy. Kolik lidí naše syrové okénko do syrské války zasáhne? Kolik jich něco udělá - přečte si víc, pošle peníze na humanitární pomoc, půjde demonstrovat proti válce?


Postel, hospoda, kostel
Mým povoláním je Bohu sloužit, ale nejsem jeho reklamní agent. Nejsem manažer popové hvězdy, abych Bohu plnil stadiony. Moje práce spočívá v tom, abych těm, co přijdou, posloužil, a když to udělám dobře, probudí to třeba jejich zájem a já někoho inspiruji. Já chci lidi životem doprovázet a ne je o něčem přesvědčovat. …


Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce
O všechno se rozděl. Hraj fér. Co nemáš rád, nikomu nedělej. Když někomu ublížíš, řekni, promiň. Splachuj. Teplé koláčky a studené mléko ti udělají dobře. Když vyrazíš na ulici, chytni někoho za ruku a dávej pozor na auta.
Zpět
  

  

   Teologie těla

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář