katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Za oponou války

Autor knihy: Jakub Szántó
Nakladatelství: Nakladatelství Argo

Známý televizní reportér ve své knize vypráví nejen o místech a událostech, kterých se zúčastnil (Jemen, Sýrie, Gruzie, Ukrajina, Izrael …), o kritických situacích, do kterých se novináři a reportéři dostávají, lidech na obou stranách konfliktů, ale i svých pocitech a zkušenostech i o tom, jak vnímá strašlivé události, které se dějí kolem nás a které se nás bez toho, že bychom se o to jakkoliv zasloužili, (zatím) bezprostředně netýkají. Zároveň pokládá nevyřčené otázky, z nichž mě třeba napadají: Stačí se opravdu jenom modlit? Je několik nejasných vět Istanbulské smlouvy to nejdůležitější, co máme řešit? Co bych měl dělat já? Mohu nějak pomoci tady od nás? …


S tradičním pocitem marnosti natáčíme reportáž za reportáží. Marek i já doufáme, že hrůzy tohoto krvavého svinstva proniknou do povědomí Čechů žijících své blahobytné životy. Kolik lidí naše syrové okénko do syrské války zasáhne? Kolik jich něco udělá - přečte si víc, pošle peníze na humanitární pomoc, půjde demonstrovat proti válce? Můžeme jen doufat.


Narození mých synů ze mne udělalo lepšího reportéra. Zbavilo mě cynismu. Své děti vidím v každé holce nebo klukovi, kteří tady v industriální čtvrti Šajch Názžr běhají v únorové zimě bosí po betonové podlaze starých továren. Kteří se začouzenými tvářemi čekají, až jim matka na ohni z hořících odpadků upeče placku z mouky dovážené z daleka. Kteří trpělivě stojí v dlouhých frontách na igelitovou tašku s pytlíkem mouky, konzervou fazolí a lahví oleje, jež sem spolu s Červeným půlměsícem přivezli mí hrdinové z Člověka v tísni.

Zpět
  

  

   Teologie těla

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář