katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Nakladatelství Prostor

Nakladatelství Prostor vzniklo v prosinci roku 1989 jako přímý pokračovatel samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982. Jeho majitelem, jednatelem a grafikem je Aleš Lederer. Vedle beletrie se orientuje na historii a kulturní dějiny s přesahem do ostatních společenských oborů. Kmenovými autory nakladatelství jsou Bernhard Schlink, Elena Ferrante, Edgar Dutka, Lubomír Kubík, Martina Formanová a Aleš Palán.

Internetové stránky: http://www.eprostor.com/


Spánek rozumu plodí příšery
Někdy si myslím, že musíme spadnout až na dno. Ale doufám, že nemám pravdu. Krize jako ta covidová nás možná popostrčí, abychom si uvědomili, co je podstatné. A že se nedá všechno svázat do předpisů, že se nemůžeme jen bát zneužití a musíme si trochu víc věřit – a doufat v improvizaci a svobodnou tvořivost. Když toho někdo zneužije, potrestejme ho, ale nesvazujme se předem.


Rozhovory přes rozbouřené vody
K výročí třiceti let od roku 1989 vyšlo několik knih rozhovorů v různých nakladatelstvích. Všechny se snaží pohledem různých osobností bilancovat uplynulých třicet let života ve svobodě a demokracii a nabízet perspektivu do budoucnosti – kam bychom se měli ubírat, abychom tyto hodnoty prohlubovali?


Raději zešílet v divočině
Aleš Palán vede rozhovory velice přirozeně – nechává jednotlivé samotáře mluvit jejich tempem a ve vyprávěních o svém životě kladou různé důrazy podle toho, co jim samotným připadá důležité. Atmosféru výborně dokreslují kvalitní fotografie Jana Šibíka, takže pocit „jako byste byli přímo u toho“ můžete mít v maximální možné míře.


Rady Pánu Bohu, jak vylepšit svět
To není stížnost … nebo reklamace celého projektu (svět bychom mohli reklamovat stejně jen u tebe, a ani nevím, kdy máš úřední hodiny). … I Ty máš, Hospodine, na víc. Odpusť, že to tak říkám, pořád je to za jedna, ale když tomu dáš trochu péče, mohla by to být jednička podtržená. Ještě že mě máš. Poradím ti, jak na to.


Proč existuje svět?
Výsledkem čtení rozhodně není jednoznačná odpověď, spíš obraz toho, jak různě lze odpověď hledat a nalézat, kudy se vydat i to, že ptát se, je naprosto legitimní a správné.
Zpět
  

  

   Teologie těla

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář