katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

V ringu s Bohem

Autor knihy: Tim Guénard
Nakladatelství: Karmelitánské nakladatelství

Tato knížka mě zaujala už svým názvem. Přede mnou ji zhltly neteře Julie (14) a Madla (12). Autor vypráví o svém dětství týraného dítěte, které neměl nikdo rád. Po jednom útoku svého otce alkoholika zůstal déle než rok v nemocnici. Týrání bohužel zažil i od pěstounky. A když už to vypadalo, že se konečně ocitl v milující rodině, stal se průšvih a Tom se opět dostal do polepšovny. Odtud utekl a protlouká se Paříží. Krade, spí v garážích a živí se jako prostitut. Několikrát si chce vzít život. Dostane se k boxu.

"Box je pro mě, dítě ulice, mimořádný dar. Lidé se mnou zabývají, dívají se na mě, pozorují mě, předávají mi toto umění obratnosti, které někdo z nevědomosti považuje za hrubiánské. Box je školou něžnosti, pozornosti a pokory. Po zápase poražený přijme verdikt a vítěz mu pomůže vstát. Oba zvednou ruce a obejmou se."

Tim se seznámí s Jeanem-Marie, klukem, který dělá kurz zednických prací právě jako on. A ten Timovi svědčí o Kristu a přivede ho do komunity Archa. Do jeho života zasáhne Boží moc, moc odpuštění. Seznamuje se s úžasným knězem Otcem Thomasem. Postupně se mění, začne v komunitě pracovat a stará se o postižené lidi.

"Večer 9.srpna ke mně před večeří přijíždí Frederik na vozíku. Čtu mu v očích nějakou čertovinu. Přiblíží se a podává mi, jak to jen dokáže svýma zohýbanýma rukama zkříženýma jednu přes druhou, list papíru. Je to dopis o pěti řádcích. To je to, co tak zběsile ťukal na stroji. Pět řádků lásky psaných dva dny. Pět řádků, aby mi popřál všechno nejlepší k narozeninám. Můj první dárek k narozeninám v životě. "Nikdy nesmíme odmítnout dárek", řekl mi otec Thomas jednou, když jsem odmítl přijmout jeho dárek, "to by mohlo zablokovat štědrost dotyčného. Mohlo by mu to zabránit v růstu a vzít odvahu. Prostřednictvím dárku od nás Bůh žádá pokoru nechat se obdarovat, přijmout a nechat růst v bližním schopnost dávat."

Timův příběh pokračuje dobře. Zamiluje se, ožení a spolu se svou ženou Martinou vychovávají čtyři děti. Vedlejším efektem knihy je to, že ukazuje, jak zásadně se díky nám může změnit život našich bližních. Bůh je mocný a milosrdný.
Zpět
  

  

   Teologie těla

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář