katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Šest kamenných džbánů

Autor knihy: Ivan Renč
Nakladatelství: Karmelitánské nakladatelství

Víte, jak se jmenovali ženich a nevěsta z biblické svatby v Káně Galilejské? V této knize se dozvíte, že jejich jména byla Abíšaj a Finesa. A co se stalo s trochou toho nejlepšího vína, která zbyla v každém z šesti kamenných džbánů? O tom vám bude vyprávět šest příběhů, v každém se dozvíte o osudu zbylé trošky vína z jednoho džbánu.

Příběhy zcela vymyšlené, ve kterých autor volně popustil uzdu fantazii. Přestože nás všechny zavádějí do starého Izraele, nechybí v nich napětí, různé lidské charaktery, humor a samozřejmě taky poučení, nejčastěji o tom, jak důležité je smíření mezi manželi.

Malé i větší děti mohou prostřednictvím těchto příběhů nenásilně poznávat svět dospělých a jejich problémy, i když samozřejmě neschází i dětské postavy.
Knihu pěknými a výstižnými barevnými ilustracemi doprovodila malířka Zdeňka Krejčová.

A jaké účinky také může mít to zázračné víno z Kány Galilejské?


Rychle nalila zbytek ze džbánu do dvou pohárů. Jeden podala Abíšajovi. Stál, snad ani nevěděl, že sahá po poháru nabízeném Finesinou rukou. „Fineso!“ zasípal přes vzteky zaťaté zuby. V prvním okamžiku to vypadalo, že pohár vzápětí proletí oknem, ale – přece jen se napil. Vystrašená žena si taky usrkla.

Ten dvojí doušek úplně a naráz odplavil její strach a jeho hněv. Abíšajův doušek přímo naráz zchladil všechnu zlobu a jeho srdce pocítilo pokoj. Zlost se rozplynula jako písečný prach po bouři. Napil se ještě. Ohlédl se. Viděl Keilakose, jak labužnicky mlsá koláčky. Z jeho tváře zářila pohoda a Abíšaj byl plný důvěry, že obchodní jednání, které bude po hostině následovat, bude zcela určitě pro něho úspěšné. Vždyť host přímo svítí spokojeností.

„Děkuji, Fineso, žes tak vzorně připravila hostinu. Host se blažeností rozplývá a to jen díky tobě. A víš, že se zmínil i o tom, jak výborně byl připraven chléb? Upéci chléb, aby byl tak křehký a chutný, to že prý vůbec není tak snadné, jak by se mohlo zdát,“ uslyšel náhle Abíšaj sám sebe říkat.

Usmál se on, usmála se ona. Oba vyprázdnili své číše. Abíšaj se vrátil k hostovi a v duši se mu usadil hřejivý pocit štěstí a pokoje.
„Díky,“ zašeptala pro sebe Finesa. Poháry vrátila na místo a jeden ze šesti džbánů vděčně pohladila.

Zpět
  

  

   Teologie těla

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář