katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Korona

Autor knihy: kolektiv autorů
Nakladatelství: Nakladatelství Zeď

Nakladatelství Zeď připravilo vysoce aktuální sborník příspěvků autorů, kteří mají co říct k současné situaci. I po odeznění “první vlny” zůstávají příspěvky aktuální a mnohé z nich jakoby předvídaly i to, co se děje teprve nyní.


Václav Cílek: Utíkej brzy, utíkej daleko a dlouho se nevracej
Geolog VC ve svém příspěvku rekapituluje nejen dějiny moru v Evropě, ale připomíná i důsledky těchto ran na tehdejší společnost.

“Po roce 1990 jsme všichni pracovali zejména na rozvoji fyzického světa. Nyní bych čekal větší důraz na duši, ale moc jistý si tím nejsem.”


Martina Leierová: Deník z Římské karantény
Novinářka a spisovatelka ML ve svém deníku zachycuje jednotlivé dny prožité se svou rodinou v Římě ve chvílích nárůstu pandemie.

Den 12.
“Na internetu kolují videa starostů, jak sprostě nadávají svým voličům, kam, ku.va, pořád chodí. Situace je šílená. Lidé umírají na infekčních odděleních sami, bez možnosti se rozloučit s blízkými, umírají I kněží, a tak jim dávají poslední pomazání sestřičky, umírají lékaři.”Karel Drbal: Covid-19 se přeceňuje
Imunolog a přenášející Univerzity Karlovy KD rekapituluje to, co se o viru ví a zároveň se zamýšlí nad tím,
jak reaguje společnost.

“Za vědecké selhání považuji, že za více než tři měsíce od objevení viru nemáme téměř žádná vědecká data o detailech imunitní odpovědi proti SARS-CoV-2.”


Marek Orko Vácha: Krize je šance
Známý teolog, etik, skaut, … se zamýšlí nad duchovním dopadem a možnostmi, které nám tato situace dává.

“Krize by nám mohla zvednout sebevědomí. Dnešní den je jasné, že nás nezachraňuje vláda, ani krizový tým, nýbrž drobné úsilí mnoha zdravotních sester, maminek zavřených doma s dětmi a šijících roušky, úsilí mnoha lidí, kteří jaksi zespodu, svým vlastním nasazením suplují selhávající reprezentaci.”


Radkin Honzák: Čas nový nové chce mít činy
Psychiatr a publicista RH popisuje, co se děje vstříc hrozbě v našich myslích a jak reagujeme.

“Marcus Aurelius před dávnými časy napsal: Nikdo nežije jiný život než ten, který právě ztrácí, a nikdo neztrácí jiný život než ten, který právě žije. Minulost ani budoucnost nám nenáleží.”


Biochemik Zdeněk Hotomský, orientalista Martin Hála, ředitel pražské ZOO Miroslav Bobek, farářka Martina Viktorie Kopecká, biolog a filosof Stanislav Komárek a mnozí další přinášejí pohled na tuto dobu skrze své profese i zaměření. Silné a podnětné čtení, mimořádný a rychlý počin nakladatelství.
Zpět
  

  

   Teologie těla

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář