katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

O třech stromech

Autor knihy: Gabriel Ringlet
Nakladatelství: Karmelitánské nakladatelství

Geniální věci bývají jednoduché. Hluboké životní pravdy můžeme často poznat pomocí jednoduchých příběhů. Belgický kněz, spisovatel a básník převyprávěl pro děti tradiční libanonský příběh, který povzbuzoval víru dětí už po mnoho generací.

Byly jednou tři stromy a každý z nich měl svůj velký sen. Touha každého stromu byla zároveň jeho životním směřováním. První z nich si při pohledu na nádheru hvězd přál stát se truhlicí pro nejkrásnější poklad světa. Druhý si přál stát se nejdůležitějším korábem na světě a třetí strom chtěl vyrůst tak vysoko, aby si lidé při pohledu na něj vzpomněli na Boha.

Sny se někdy splní až za dlouho a často se splní docela jinak, než bychom čekali. Také stromy – hrdinové tohoto příběhu si na splnění svých snů musely nějaký čas počkat. V příběhu se dozvíme, že i jesle pro dobytek se mohou stát truhlicí pro nejkrásnější poklad světa. Podobně i naše srdce může hostit Poklad nad poklady.

Prostý a působivý příběh o touhách lidského srdce a o tom, co je v životě důležité je srozumitelný i malým dětem. Kniha je vyzdobena krásnými ilustracemi a může se tak stát pěkným dárkem.

Nad knížkou se může zrodit cenné povídání a sdílení rodičů s dětmi o touhách a přáních, o tom jaké štěstí můžeme zažívat v Boží blízkosti, o tom, že je někdy moc dobře, když věci nedopadnou podle našich představ. Můžeme si s dětmi povídat o tom, čeho chtějí v životě dosáhnout, kam chtějí směřovat, v čem spočívá skutečná velikost člověka i stromu.Zpět
  

  

   Teologie těla

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář