katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Haló Jácíčku

Autor knihy: Daisy Mrázková
Nakladatelství: Nakladatelství Albatros

Příběh o velkém přátelství malého zajíčka Jácíčka a Veverky je dějově prostý, ale vrchovatě naplněný duchovními zážitky ve formě dětem dobře stravitelné. Ostatně, skutečně duchovní věci jsou prosté a tedy dětem (a těm, kteří jsou „jako děti“) dobře přístupné.

„Škoda, že nejsem lepší“, pomyslel si, když viděl ten krásný svět. Ale co se dalo dělat, byl jaký byl, a za chvilinku drobnými skoky zmizel zase v trávě.
Nad rozbitým vosím hnízdem Jácíček s Veverkou medituje o tom, jestli víc platí, co se myslí, nebo co se dělá. Při hře se zapomenutými brýlemi nějakého dřevaře napadají Jácíčka otázky o prostoru a vzdálenostech.
„třeba jsme někde v dálce a nevíme o tom…“ „To nevadí,“ řekla Veverka. „Ať už je to jak chce, hlavně že jsme spolu.“

Dočteme se o tom, že někdy nám nezbývá nic jiného než něco jiného, a že prozrazené tajemství je ničemná zkažená věc, kterou už nikdo nechce.
Spolu s Veverkou a Jácíčkem si poslechneme staré sloní lesní pohádky a přemýšlíme, co bude potom, a potom, a…a POTOM, (Dost! Vykřikl slon. Jsem jenom Slon. Dáváte moc těžké otázky. Běžte se trochu proběhnout!) nebo co dělá Někdo, když právě prší. V příběhu o zlaté trávě (a Jácíčkovi který se špatně vyspal) vidíme, že ani zlo není nutné snášet donekonečna.
A tu se Veverka dopálila a dala se do běhu a vylezla na vzdálenou jedli a začala tam klidně louskat semínka. Však ty mne tu najdeš, nedobroto jeden, šeptala si celkem spokojeně. Jácíček zatím seděl zaraženě v trávě a přemýšlel.
A co nakonec vymyslel?
V patnácté minutě vstal a rychle běžel po Veverčiných stopách.
„Haló, ta tráva je trošku zlatá“! Volal nahoru.
„To ti to trvalo“, řekla mu Veverka.


A proč je užitečné pozorovat noční oblohu?
Byla krásná srpnová noc. Černá, nádherná, hvězd jak nasypáno. Každou chvíli hvězda padala. Jácíček s Veverkou seděli pod dubem a dívali se na to. Nikdy neviděli nic krásnějšího. Byli tiše, až se Jácíček ozval:
„Proč je nebe tak daleko?“
„Vždyť je blízko, hlupáčku,“ řekl Slon.

Zpět
  

  

   Teologie těla

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář