katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

365 dní s Benediktem XVI.

Autor knihy: Benedikt XVI., papež
Nakladatelství: Karmelitánské nakladatelství

Na každý den v roce byla vybrána nějaká úvaha z myšlenek Benedikta XVI. Jsou tu části z promluv, citáty z encyklik a dalších dokumentů, zamyšlení před modlitbou Anděl Páně, poselství a další texty, které vznikaly k nejrůznějším příležitostem.

29. 1. Máme fascinující vyhlídky: jsme povoláni žít jako Ježíšovi bratři a sestry, cítit se jako synové a dcery téhož Otce. Je to dar, který převrací naruby všechny lidské představy a plány.

Knížka má pevnou vazbu a praktický malý formát, který je výhodou pro každodenní používání. Tyto úvahy pro každý den v roce jsou drobné svým rozsahem, je možné je včlenit i do náročného všedního rozvrhu. Jsou však hluboké svými myšlenkami. Pestrost témat nabízí každému, aby si našel, co jej osloví. Jednotícím prvkem je precizní vyjadřovací styl, který však jednoznačně a srozumitelně uvádí čtenáře do fascinujícího světa víry a živého a žitého vztahu s Kristem.

4. 2. Bůh nás miluje. To je zdrojem pravé radosti. I když má vše, co si přeje, je občas nešťastný, ale i kdyby neměl třeba vůbec nic, dokonce ani svobodu nebo zdraví, přesto může žít v radosti a míru se sebou samým, má-li v srdci Boha.

Kromě toho, že zde najdeme množství kvalitní inspirace a duchovní stravy, smíme se tu dotýkat hloubky a radostnosti víry Benedikta XVI. a poznávat blíže jeho mimořádnou osobnost.

7. 10. Čas, strávený modlitbou, není nikdy časem promarněným, jakkoli naléhavě na nás mohou ze všech stran doléhat tíživé povinnosti. … Věrné dodržování modlitby hodin je zárukou, že celý náš den bude posvěcen. Stále nám připomíná nutnost soustředit se vždy na uskutečňování Božího díla, nehledě na naléhavost či zdánlivou neodkladnost různých úkolů.

16. 2. K pravdě našeho života patří i utrpení. …Schopnost milovat totiž úměrně odpovídá schopnosti trpět - a trpět společně.

4. 9. Nikdy nemůžeme dostatečně zdůraznit, jak zásadní a rozhodující je naše osobní odpověď na povolání ke svatosti.


Zpět
  

  

   Teologie těla

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář