katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Kompletní seznam světců

Při různých příležitostech se (nejen) katolíci chtějí dozvědět více o svém patronovi anebo vybrat vhodného nebeského přímluvce pro sebe či své nejmenší.

V novém miléniu se nejvýznamnějším publikačním počinem stalo vydání revize římského misálu a římského martyrologia. Nejedná se však o pouze úzkou snahu latinské církve, ale rýsuje se značné sblížení v ekumenickém díle vzhledem k památným dnům. Chtěli bychom přispět katalogem více než 6.000 nejvýznamnějších osob dějin Církve k hlubšímu spojení s nebeskou vlastí. Poprvé v českém jazyce přinášíme úplný seznam všech svatých a blahoslavených. Jméno je uváděno v české podobě, příjmení v originálním znění pro snadnější vyhledávání, následuje rovněž potřebné rozlišení (mučedník, panna atd.) a datum řádného slavení.

Výpis podle počátečních písmen světců:

A-B-C-Č-D-E-F-G-H-CH-I-J-K-L-M
N-O-P-Q-R-Ř-S-Š-T-U-V-W-X-Y-Z

Výpis podle jednotlivých měsíců:

K dalšímu prohloubení odkazujeme na vícejazyčné životopisy těch nejnovějších svatých a různé stránky v němčině, italštině , francouzštině; anglicky v kalendářním přehledu, český kalendář a četná ženská a mužská jména, ale především rozvíjející se české stránky.
Zpět na hlavní stránku

  

  

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář