katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohledniceČlověk má právo být šťastnýNa našich stránkách si můžete přečíst řadu zamyšlení a příběhů, jejichž autorem je R.D. Josef Havelka. Jedná se o 2 základní celky: "Tělo jako podobenství" a "Nepopletli jsme to nějak?".


Známe chvíle v životě, o kterých si přejeme, aby nikdy neskončily, aby trvaly věčně. Jsou to chvíle, kdy se cítíme šťastní. Ale toto přání je neuskutečnitelné, protože život je proměnlivý. V touze po štěstí rozhoduje náplň života. Myslím, že jsme to my lidé nějak popletli. Zdá se, že probíhá doslova honba za štěstím. 
Štěstí je vedlejší produkt, jako důsledek něčeho. A proto také souvisí s naší volbou a náplní života. Známe to velmi dobře: pomohli jsme druhému člověku a máme z toho příjemný pocit. Zní to odvážně, ale neměli bychom hledat štěstí nebo se dokonce za ním honit, ale spíše hledat a zkoumat to, co k opravdovému štěstí vede. Víme, že špatná volba nebo záměna vedou jen k chvilkovému štěstí nebo k němu vůbec nevedou. 

Při hledání štěstí také záleží na tom z jakého úhlu pohledu se na určité dění, nabídky, věci díváme. Co lidé vezmou do ruky, může být pokřivené, dokonce zneužito. To znamená, že i dobrá věc může být použita k tomu, aby ublížila. Vezměme si třeba nůž, ten je určen ke krájení chleba, ale nožem můžeš rozřezat sedadla ve vlaku nebo dokonce i zabít. 

Zdá se, že mnohé je v dnešní době přehodnoceno jinými pohledy na věc. Nedá se říct, že je to zrovna šťastné, můžeme říct, že je to docela popletené a ubližující. Zkusme společně v jednotlivých úvahách hledat to, co bylo na počátku. 

1. Téma: Život je dar
2. Téma: Život prožívat jako hodnotu
3. Téma: Čeho je moc, toho je příliš!
4. Téma: Potřebujeme hrdiny?
5. Téma: Je to normální, že se stydíme?
6. Téma: Informovaní nebo moudří?
7. Téma: Beztrestně a s úsměvem.
8. Téma: Je televize špatná? A jak je to s internetem a mobilem?
9. Téma: Všechno chce svoje, aneb šaty dělají člověka
10. Téma: Podmaňte si zemi


 
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest