katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 27.1.2003
Otázka:
V posledni dobe se stale casteji mluvi o volontariatu. Mohli byste mi prosim napsat co si pod timto pojmem mam predstavit ? Proc vubec volontariat a k cemu to je dobre ? Dekuji.
Odpověď:
Volontariát je dobrovolná služba mládeže v katolické církvi. Jeho heslem je "mladí, církev vás potřebuje".

Zdá se, že konečně někdo pochopil, že mladí mají nadšení a dobré nápady. Proto biskupové nabídli mladým, aby oni sami začali mezi ostatními působit - tedy zprostředkovávat evangelium. Nadšenci nejprve projdou vídendovými školeními a druhý rok nastoupí v malé skupince jako asistenti některého faráře. Takové týmy se již rozběhly dva: v Křečovicích a Pusté Polomi. Jste zapálený a plnoletý? Můžete se informovat mnohem podrobněji.

Já snad přidám jen důležitou konkrétní poznámku, že takovým "dezertérům" ze školy či práce církevní společenství poskytuje sociální a zdravotní pojištění, ubytování, stravu a kapesné.

A proč to? Když to vezmu zase z druhé strany, určitě ti dobrovolníci udělají během roku něco dobrého a kdyby snad ne, minimálně se pěkně připravili a to se jim může hodit i později :-)

Závěrem nechybí ani troška propagace .
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest