katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 11.8.2003
Otázka:
Chvála Kristu.Chtěl bych si koupit bibli i s komentářem. Jedná se mi hlavně o Starý zákon. Před pár lety jsem si koupil tři knihy Malých stuttgartských komentářů ( k Evangeliu sv. Matouše, Marka a Jana ) a byl jsem z nich rozčarován, neboť některé názory v nich byly vzdálené oficiálním názorům katolické církve. Proto se obracím na Vás o radu, co mám koupit. Nechtěl bych se zase zklamat. Děkuji.
Odpověď:
Ke Starému existuje vhodná edice Jeruzalemské Bible od dominikánů - vydání s poznámkami. Přímo z komentářů je možné zakoupit řadu Karmelitánského nakladatelství, což je výklad překladatelů české ekumenické Bible. Stejně i Stuttgartské výklady jsou ekumenickým dílem, ačkoliv spíše povídáním. V současné době vychází k Novému zákonu Sacra Pagina, která už lepším počinem. Ale počítejte vždy, že se jedná o exegezi, nikoliv dogmatiku. Přímo katolický komentář SZ nebyl u nás publikován, vyjma prvně uvedeného.
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest