katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 7.10.2003
Otázka:
Po civilní službě, kterou - dá-li Pán - nastoupím příští rok, bych ještě nechtěl do práce, ale svůj život (rok) chci věnovat službě nějaké farnosti. Musím žádat biskupa o svolení pobývat a pomáhat v určité farnosti? Nebo stačí jen domluva s knězem? Chtěl bych za tu službu jen:
- zdravotní a sociální pojištění
- ubytování zdarma
- stravu
- a nějaké malé kapesné (třeba 200,- až 500,- Kč) - ale to není podmínkou. Myslím si, že stačí domluva s knězem, ale nejsem si jistý.
Odpověď:
Myslím, že pro Vás by byla ideální služba v rámci tzv. voluntariátu - jedná se o roční pobyt na některé z far, kde se mladí zapojují do místního života a pomáhají knězi, a to např. s vedením mládeže, ministrantů, výukou náboženství, péčí o staré a nemocné lidi apod.
Do ročního formačního kurzu se můžete přihlásit ještě letos - první setkání se koná o víkendu 17. - 19. 10. 2003.
Tématu voluntariátu se věnovala jedna z předchozích otázek a jedno ze zamyšlení na našich stránkách.
Má-li za Vás platit farnost či diecéze zdravotní a sociální pojištění oficiální cestou, musíte vstoupit do nějakého - zaměstnaneckého či jiného - právně upraveného poměru; v tom případě by jen domluva s knězem nestačila. Pojištění za Vás platí stát, jste-li studentem řádného studia či nezaměstnaným. Jste-li zaměstnancem nějakého subjektu, platí za Vás pojištění zaměstnavatel.
Na otázku odpověděl: Zdeněk Drštka
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest