katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 8.10.2004
Otázka:
Dobrý den,
píši referát o katolictví a tak bych Vás chtěla poprosit,jestli byste mi mohli poradit. Jaké jsou druhy katolictví a jaké katolické církve existují? Děkuji
Odpověď:
Katolická církev se člení jen podle tradic bohoslužebných obřadů (jazyky a kultury, které je ovlivnily). V České republice se lze setkat pouze s „klasickou“ římskokatolickou církví, (která do reformy vatikánského koncilu užívala jazyku římského impéria – latiny) a církví řeckokatolickou (přistěhovalci z Ukrajiny).

Další katolické církve východního obřadu jsou podle jazykových oblastí: koptská, etiopská, syrská, maronitská, syrsko-malankarská, arménská, syrsko-malabarská, běloruská, bulharská, řecká, maďarská, italsko-albánská, melchitská, rumunská, ruténská, slovanská, ukrajinská, jugoslávská, albánská a ruská.

Katolická církev je hlavním představitelem křesťanství: její víra je založená na učení Ježíše Krista, jak ho po dva tisíce let předávájí a vysvětlují biskupové (společenství těch současných v čele s papežem a v souladu s předchozími tzv. tradice).

Doporučuji ještě otázku 460 a cirkev

Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest