katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 17.3.2005
Otázka:
Dobrý den, před časem jsem v knize Hovory od Bakerova jezera nalezl kapitolu o tzv. Biblickém kódu, o informomacích zakódovaných v textu Starého zákona nalezených díky počítačové analýze. Prý to před časem vzbudilo rozruch zejména v USA. U nás jsem však o tom neslyšel vůbec nic. Nakolik byly tyto informace seriózní? Existuje opravdu něco jako Kód skrytý uvnitř SZ? Děkuji za opdověď.
Odpověď:
Ne; ale není lehčí způsob, jak vodit druhé za nos - než zkombinovat Bibli s počítačovým programem. Kdo tomu rozumí; a kdo by tomu neuvěřil?

Ovšem nepodsouvám nikomu zlý úmysl, spíš zbožnou naivitu. Podstatou je shoda při statistickém generování písmen, která vytvoří smysluplný shluk.

Abych vysvětlil problematiku i ostatním čtenářům: v plynulém textu se označí x-tá písmena, která tvoří „šifrované“ slovo (jeho znění lze zadat k vyhledání v počítačovém programu). Vznikne tak řádek například o 6 – 6.000 písmenech: svisle je ono vyhledávané slovo a vodorovně se dotýká slov základního textu. Nyní se z desítek původních slov vybere nejzajímavější, a ejhle: Bible nám dala odpověď.

Proto jakýkoliv kabalistický Tóra-kód odmítám pro „pokoušení“ Boha a náhodu, jelikož takové spiritistické odpovědi nalezneme ve všech dostatečně dlouhých knihách a v Písmu by byly i odporující si věci. Písmo svaté neobsahuje utajené poznání pro nějaké vyvolence. Je to jasně vyslovené Boží slovo.
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest