katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 31.3.2010
Otázka:
Můžete mi, prosím, sdělit, nakolik je důvěryhodný „nadační fond dětí matky Terezy“? Než někam něco pošlu, rád bych měl více informací.
Odpověď:
Arcibiskupství pražské vydalo prohlášení, ve kterém před „Nadačním fondem dětí Matky Terezy“ varuje jakožto před nedůvěryhodným vzhledem k řadě nesrovnalostí v řízení, správě a působení tohoto fondu – pražský arcibiskup „Nadační fond dětí Matky Terezy nepovažuje za důvěryhodnou instituci. Arcibiskupství pražské proto varuje věřící před podporou tohoto fondu.“
Celé vyjádření s odůvodněním je k dispozici na stránkách Pražského arcibiskupství.
Další informace poskytuje Katolický týdeník. V článku věnovaném této sporné iniciativě vysvětluje P. Prokop Brož, že „Matka Tereza nikdy nevyužívala svého jména a popularity k tomu, aby žádala peníze na své nebo jiné podniky“.
Ačkoli zmíněný fond na svých internetových stránkách přiznává, že „není podporován ani jinak spojen s Misionářkami Lásky v Kalkatě“, je zřejmé, že využití jména blahoslavené Matky Terezy zavdává příčinu k tomu, aby jej lidé s kongregací bl. Matky Terezy mylně spojovali, což je přinejmenším velmi sporné. Z těchto důvodů rozhodně nelze „Nadační fond dětí Matky Terezy“ pokládat za důvěryhodný.
Na otázku odpověděl: Zdeněk Drštka
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest