katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 24.9.2001
Otázka:
Mam dotaz ohledne rozdeleni andelu. Jak mam chapat satana? Zminuje se o tom Bible? Mluvi Bible o satanu, jako takovem? Jaka je hierarchie andelu? Dekuji za odpoved.
Odpověď:
K otázce Satana viz: zde a zde.
Co se týká hierarchie samotných andělů, Písmo rozlišuje anděl (heb. malak, řec. angelos=posel, vyslanec, služebník...) a archanděl. Dále zde jsou cherubové - podpírají Boží trůn Ž 80,2; 99,1), táhnou jeho vůz (Ez 10,1n)..., serafové - zpívají Boží chválu (Iz 6,2), očišťují pororokovy rty (Iz 6,7). Archandělé jsou podle Písma "knížata, která stojí u Božího trůnu" a jsou to jmenovitě: Uriel, Rafael, Raguel, Michael, Sarkoel a Gabriel. Zdrojem biblické angeologie jsou knihy Tobiáš a Daniel, apokalypsy (starozákonní i novozákonní), v neposlední řadě též i židovské apokryfy (kniha Henoch).
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest