katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Nakladatelství Návrat domů

Návrat domů je pražské nakladatelství moderní křesťanské literatury, většinou překladů z (americké) angličtiny, evangelického až evangelikálního zaměření, často populárně psychologického žánru. Je návratem domů, návratem k tradičním hodnotám: svobodě, lásce, naději a víře…

Internetové stránky: http://www.navrat.cz/


Nádherný psanec
Ježíš se na scéně zjevil jakoby mimochodem, zcela jistě má výbornou náladu, je po zmrtvýchvstání, porazil zlo a dokončil vykoupení lidstva. Počkal si na svoje kamarády na jejich oblíbeném místě (rybáři si většinou nechávají loď na stále stejném místě)a zopakoval tehdejší pokyn: hoďte síť na pravou stranu lodi. A těm chlapíkům to okamžitě došlo, to je ON. Má to všechny rysy vtipu, kterým rozumí jen kamarádi, kteří něco spolu prožili. Je to něco, co se může odehrát jen mezi přáteli, stačí říct první větu žertíku a ostatní rozumějí.


Sex začíná v kuchyni … a mnohdy tam i končí
Možná by bylo dobré se čas od času zeptat sám sebe: Co by mého partnera opravdu potěšilo? Je pravděpodobné, že nebude potřeba čtyřkarátový diamant nebo cesta kolem světa. Druhému bude stačit jakýkoliv důkaz, že vám na něm záleží. Neříkejte si, pche, on se mnou taky nejedná tak, jako předtím. Manželství není hra na oplátku. Mluvíme o obnově manželství k požehnání pro oba.


To je můj syn
Klukům se často říká, aby to a ono nedělali: Nelez po tom, nic nerozbij, nebuď tak hrr, neblázni, nedělej takový rámus. Ale Boží záměr, ten, který sledoval, když do chlapců vkládal obraz sebe samého, říká: ano, dělejte to, buďte rozhodní, buďte divocí, buďte vášniví.


Prvorozený výhoda, či handicap?
Prvorození jsou skvělí. Dokážou být neuvěřitelně výkonní. Jejich osobnost má rysy, které je předurčují k tomu, aby v životě vítězili. Jsou spolehliví a pečliví. Jsou to přirození vůdcové. Jsou nesmírně obdarovaní, ale má to i svoji odvrácenou stranu. Jejich vztahy s ostatními mohou být problematické, přestože, a možná protože se doma, ve škole i v práci projevují jako bystře myslící a perfekcionistický člověk.


Do pátku bude vaše dítě jiné
Řeknu vám to pěkně přímo: čeká vás těžká práce a nemáte na ni mnoho času. Vím, o čem mluvím. S mou manželkou Sande jsme vychovali čtyři dcery a jednoho syna. A léta běží rychle.


Cestou touhy
Byli jsme stvořeni pro svět plný krás, dobrodružství a důvěrnosti. Náš Stvořitel by nám nedal tyto nádherné dny a tato hluboká srdce, kdyby pro nás nezamýšlel nesmrtelnost.


Pozor srdce muže
Bůh nevyrábí univerzální lidi. Bůh dělá něco úplně jiného: Dělá muže nebo ženu. Existuje mužské a ženské srdce, a každé z nich ukazuje světu odraz Božího srdce způsobem sobě vlastním.


Láska jako životní styl
Usilujete-li obohatit životy druhých lidí, najdete ten druh úspěchu, který vám přinese největší uspokojení. Dostává-li se nám lásky, je to nádherný důsledek toho, že my milujeme ty ostatní. Ale čirá radost z lásky plyne především z láskyplného postoje, který zaujímáme bez ohledu na to, co dostáváme na oplátku.


Adamovo mlčení
Muži jsou povoláni, aby dalším generací předávali něco velmi důležitého – nejen historické informace, ale především svědectví o Božím působení v životě lidí. Duchovní mužství zahrnuje odvahu jít navzdory okolnímu světu dál a budovat vztahy.


Úchvatná
Ženy, které se vydávají za model ženství, jsou sladké, jsou ochotné pomoci, mají upravené vlasy, jsou zaměstnané a ukázněné. Ovládají se. A jsou unavené.
Zpět
  

  

   Teologie těla

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář