katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Stručný výpis rubriky: Etika a morálka

Datum zveřejnění: 27.9.2010
Otázka:
Chtěl bych se zeptat, jestli je svátek sv. Václava 28. ... (více informací)
(28 reakcí)

Datum zveřejnění: 8.1.2010
Otázka:
Mohu jít ke sv. přijímání vícekrát, když jsem třeba na dvou mších sv. ... (více informací)
(95 reakcí)

Datum zveřejnění: 18.12.2009
Otázka:
Moc by mě zajímalo, zda je třeba držet na Štědrý den půst od masa a půst újmy. Za odpověď moc děkuji. ... (více informací)
(7 reakcí)

Datum zveřejnění: 13.10.2009
Otázka:
Chtěla bych se zeptat, člověk zhřeší, např. pohlavním stykem s jinou osobou, pak toho lituje a jde k sv. ... (více informací)
(114 reakcí)

Datum zveřejnění: 18.5.2009
Otázka:
Dlouho jsem se s nikým nebavil o postoji církve ke kouření marihuany. Vím, že to není dobré a jde se s tím i ke svátosti smíření... ... (více informací)
(31 reakcí)

Datum zveřejnění: 5.3.2009
Otázka:
V současnosti v médiích probíhá zpráva o odpojení oné Italky od přístrojů, kdy jak uvádí zprávy žila po autonehodě 17 let v komatu. Píše se, že tento počin rozdělil lidi na dva tábory, jední ... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 25.2.2009
Otázka:
Můj dotaz spočívá ve vyjádření se církve k pojmům EMO, GOTHIC a sebepoškozování. Na Internetu, hlavně v oblíbených blogách dětí od 12 výš, se lze dočíst o jejich názorech, které většinou jsou názory ... (více informací)
(28 reakcí)

Datum zveřejnění: 23.7.2008
Otázka:
Ti, kteří jeli za papežem do Austrálie byli zajisté movitější - boháči. Běžný člověk si to dovolit nemůže. Kristus říká, spíš projde velbloud uchem jehly, než boháč co království nebeského. ... (více informací)
(71 reakcí)

Datum zveřejnění: 20.5.2008
Otázka:
Chvála Kristu,
prosím Vás o fundovaný názor, popř. přímo vyjádření odpovědných míst katolické církve, na časopis Milujte se! a názory v něm prezentované. ... (více informací)
(36 reakcí)

Datum zveřejnění: 10.4.2008
Otázka:
Kde je možnost sehnat podrobnější informace o řádu johanitů v Čechách?

Děkuji za odpověď. ... (více informací)
(9 reakcí)

Datum zveřejnění: 31.3.2008
Otázka:
Proč je tak velice důležité a zásadní, zda byla Marie, Ježíšova matka, panna? Proč je vůbec v našem, tedy katolickém náboženství panenství oslavováno, zdůrazňováno a je přikládán mu takový význam? ... (více informací)
(11 reakcí)

Datum zveřejnění: 27.3.2008
Otázka:
Dobrý den, kamarádka mi tvrdila, že byl rozšířen seznam smrtelných hříchů o takové věci jako je například požívání geneticky modifikovaných potravin. Ráda bych věděla, jestli byla tato informace ... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 4.12.2007
Otázka:
Uvažuji o zapsání svých dětí do školky. Našla jsem i nabídku školky s tzv. ... (více informací)
( reakcí)

Datum zveřejnění: 30.11.2007
Otázka:
Přeji krásný den, ráda bych se zeptala, jak můžeme chápat božskou spravedlnost. Většinou platí - čím větší darebák, tím větší má štěstí a naopak. ... (více informací)
(6 reakcí)

Datum zveřejnění: 19.9.2007
Otázka:
Dobrý den,mám dotaz k užívání hmotných věcí a vztahu k nim. Každá běžná rodina vlastní spoustu majetku, věcí běžného užívání od potravin až po automobil a rodinný dům. ... (více informací)
(3 reakce)

Datum zveřejnění: 15.5.2007
Otázka:
Dobrý den, manželka mi dnes řekla, ať svým autem jedu na nákup do Globusu, ale já jsem řekl, že je neděle a že se v neděli nemá jezdit na nákupy. Ona nemá řidičský průkaz a tak si musela jet na nákup ... (více informací)
(1167 reakcí)

Datum zveřejnění: 9.5.2007
Otázka:
Nemělo by se začít mluvit o smyslu účasti dětí na mši? Praxe je taková, že rodiče děti do kostela prostě vodí - a to bez ohledu na jejich věk, zájem o mši a schopnost spoluúčastnit se aktivně ... (více informací)
(55 reakcí)

Datum zveřejnění: 4.5.2007
Otázka:
Dobrý den,
velice by mě zajímalo,mohou-li se vzít bratranec a sestřenice, kteří jsou od sebe ve vstahu, kterému se říká: „z druhého kolena“.
Někteří říkají, že to je vyloučeno, jiní zase že ... (více informací)
(4 reakce)

Datum zveřejnění: 2.5.2007
Otázka:
Mám 16letou dceru, po celý její život se snažím ji vychovávat v duchu katolické víry. Dcera mě však překvapila prohlášením před několika týdny, že nevěří v Boha, odmítá chodit do kostela, na ... (více informací)
(36 reakcí)

Datum zveřejnění: 24.4.2007
Otázka:
Je nějaká možnost odjet pracovat do rozvojových zemí (včetně východní a jižní Evropy) jako dobrovolník? Prostě jen tak, sebrat se a na půl roku s nějakou křesťanskou dobročinnou organizací odjet ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 17.4.2007
Otázka:
Dobrý den, zajímalo by mě, jak je to s korunovací Panny Marie. Od kdy je Panna Maria uctívána jako královna, kdy a kde to bylo oficiálně vyhlášeno a jaký má význam pro věřící? Děkuji za odpověď.... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 15.4.2007
Otázka:
Chci se zeptat, co musí udělat, clovek který ačkoliv byl vychovaný ve víře, víru odhodil a teď by se chtel vrátit? je Potreba se přihlásit ve farnosti nebo k tomu stačí jen svátost smíření?
A jak ... (více informací)
(17 reakcí)

Datum zveřejnění: 6.4.2007
Otázka:
Dobrý den, měla bych dotaz ohledně Velkého pátku. Slyšela jsem, že je to den přísného postu – znamená to tedy, že bychom tento den neměli vůbec jíst? Anebo bychom si měli odepřít pouze některé ... (více informací)
( reakcí)

Datum zveřejnění: 26.1.2007
Otázka:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co vyplývá pro ty katolíky, kteří nechodí na nedělní bohoslužby a hlásí se ke katolické víře. Co to pro ně znamená? Děkuji.... (více informací)
(82 reakcí)

Datum zveřejnění: 5.12.2006
Otázka:
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na problematiku "odpuštění".
V bibli jsem četla,že pokud člověk není schopen odpustit křivdu,jeho srdce se nemůže zcela otevřít Bohu.Tudíž se duševně ... (více informací)
(61 reakcí)

Datum zveřejnění: 24.11.2006
Otázka:
Mám na vás jednu, řekněme ekonomickou, otázku. V jednotlivých diecézích ČR jsou do očí bijící rozdíly v ekonomické situaci farností (mám na mysli především farnosti v pohraničí, v diecézích jako je ... (více informací)
(91 reakcí)

Datum zveřejnění: 28.7.2006
Otázka:
Mne trápí gong, který zazní co 12 vteřin, že umřelo dítě na hlad a podobenství posledního soudu, kde zazní jedna z otázek ...když jsem měl hlad, dali jste mi najíst?
Tuším, že největším problémem ... (více informací)
(32 reakcí)

Datum zveřejnění: 27.7.2006
Otázka:
KKC 1756:...Není dovoleno páchat zlo, aby z něho vzešlo nějaké dobro.
Nejsem přesvědčen o univerzální prvdivosti tohoto tvrzení.... (více informací)
(63 reakcí)

Datum zveřejnění: 28.6.2006
Otázka:
Máme ve farnosti skvělého kněze, který dokázal probudit celé společenství, pořádá se spousta akcí pro různé skupiny, schází se s námi farníky i neformálně. Prostě paráda. ... (více informací)
(16 reakcí)

Datum zveřejnění: 27.6.2006
Otázka:
Spadala pod pojem "přísaha", jak je chápana v teologii, i vojenská přísaha, byla li vynucena zákonem pod hrozbou sankce? Vzhledem k vynucení bylo nutno ji brát za morálně závaznou? ... (více informací)
(7 reakcí)

Datum zveřejnění: 12.5.2006
Otázka:
Zde přinášíme několik souhrných informací související s jáhenskou službou.... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 26.4.2006
Otázka:
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jestli je možné být členem pastorační rady farnosti pokud ještě nemám 18 let (volby budou tento měsíc, 18 mi bude v červnu). ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 26.2.2006
Otázka:
Má ozbrojený zaměstnanec bezpečnostní služby právo nebo povinnost chránit velký svěřený majetek i za cenu zabití útočníka, případně obé nebo ani jedno z nich. Ve všech ořípadech přepadení vozů s ... (více informací)
(7 reakcí)

Datum zveřejnění: 22.2.2006
Otázka:
Je někde na webu text Katechismu katolické církve a „Skoblíkova“ Morálka?
Děkuji za nasměrování či odpověď.... (více informací)
(11 reakcí)

Datum zveřejnění: 17.2.2006
Otázka:
Moje otázka se týká podpisové akce, která proběhla asi první týden v lednu v kostelích a byla zaměřena proti Nově a Primě (Velký bratr a Vyvolení). Má smysl taková akce, když jsou obě stanice ... (více informací)
(4 reakce)

Datum zveřejnění: 25.1.2006
Otázka:
Věřil jsem v Boha, dokud jsem si nepřečetl Bibli. Věřící mi Boha vždy líčili jako velmi láskyplného, milostivého, prostě dobrotu samu, či ho dokonce ztotožňovali s láskou. ... (více informací)
(19 reakcí)

Datum zveřejnění: 6.1.2006
Otázka:
Dovolte mi zeptat se, které svátostiny může udělovat laik. Je možné kupříkladu udělat někomu křížek na čelo nebo větší kříž a říct třeba Ať Tě požehnává a na tvých cestách doprovází Všemohoucí Bůh ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 15.11.2005
Otázka:
V poslední době jsem přemýšlel o názoru církve na předmanželské pohlavní soužití.Církev 1900 let kázala, že předmanželský sex je špatný, jelikož z každého styku může ... (více informací)
(416 reakcí)

Datum zveřejnění: 9.11.2005
Otázka:
Chvála Kristu !
Prosím Vás o zodpovězení následujících dotazů. Jak se má zachovat katolík,který dělá něco,co je v rozporu s oficiálním postojem církve,ale pro něho ... (více informací)
(123 reakcí)

Datum zveřejnění: 4.11.2005
Otázka:
Toto je reakce na pojednání pana Voltěcha Protivínského:

http://www.katolik.cz/otazky/otx.asp?ot=693

Vážený pane Vojtěchu Protivínský,

vaše pojednání o masturbaci, ... (více informací)
(114 reakcí)

Datum zveřejnění: 28.9.2005
Otázka:
Dobrý den.
Chtěl by se zeptat na období křížových výprav a svaté inkvizice jež zvládli upálit za jedno století padesát tisíc údajných čarodějnic. Což je dvě ... (více informací)
(29 reakcí)

Datum zveřejnění: 14.9.2005
Otázka:
Přeji dobrý den, ráda bych si objasnila některé otázky týkající se svátosti smíření a eucharistie:
1. Podle Katechismu katolické cirkve jsou zasvěcené svátky neděle, 1. ... (více informací)
(3 reakce)

Datum zveřejnění: 7.9.2005
Otázka:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký má katolická církev názor na tetování. Zajímalo by mě hlavně, jestli je proti tetování křesťanských symbolů (ryba, kříž, ... (více informací)
(20 reakcí)

Datum zveřejnění: 6.9.2005
Otázka:
Přeji Vám požehnaný den. Moc děkuji všem, kdo se podílejí na vytváření těchto stránek. ... (více informací)
(25 reakcí)

Datum zveřejnění: 30.8.2005
Otázka:
Muzete mi, prosim, vysvetlit, proc katolicka cirkev v dnesni (moderni) dobe jeste stale odsuzuje (a zabranuje) pouzivani kondomu. Tento postoj primo zpusobuje nakazeni a pozdeji smrt statisicu ... (více informací)
(163 reakcí)

Datum zveřejnění: 5.5.2005
Otázka:
Dobrý den!
Mám následující dotaz, ale začnu nejdříve popisem situace.
Před půl rokem jsem začal navštěvovat školu asijských bojových umění a věnuji se ... (více informací)
(5 reakcí)

Datum zveřejnění: 27.4.2005
Otázka:
http://www.blisty.cz/2005/4/25/art23088.html
jaký je váš názor na papeže???
má pro vás papež autoritu?... (více informací)
(62 reakcí)

Datum zveřejnění: 21.4.2005
Otázka:
Mám nejasnosti týkající se úcty před svatostánkem. Slyšela jsem, že v těsné blízkosti svatostánku by člověk měl pokleknout. ... (více informací)
(7 reakcí)

Datum zveřejnění: 1.4.2005
Otázka:
Jak se církev dívá na případ Terri Schiavová?
Existuje nějaké oficiální stanovisko kat.církve?
Děkuji.... (více informací)
(106 reakcí)

Datum zveřejnění: 16.3.2005
Otázka:
Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné mít církevní sňatek mimo budovu kostela (louka). Děkuji za odpověď.... (více informací)
(20 reakcí)

Datum zveřejnění: 11.3.2005
Otázka:
Dobrý den,
již dlouhou dobu přemýšlím o jedné věci, na kterou jsem se nakonec rozhodl zeptat Vás, aby jste mi udělali jasno. Je ve farnosti kněz pro lidi a nebo lidi pro ... (více informací)
(15 reakcí)

Datum zveřejnění: 27.1.2005
Otázka:
Vážená redakce,
prosím o uveřejnění a zodpovězení mého dotazu ohledně věci, která jistě bude zajímat i jiné čtenáře:

V poslední době je u nás ... (více informací)
(535 reakcí)

Datum zveřejnění: 10.1.2005
Otázka:
Ráda bych věděla, do jaké míry může celebrující kněz rozhodovat o podobě mše svaté. Setkala jsem se např. ... (více informací)
(274 reakcí)

Datum zveřejnění: 7.1.2005
Otázka:
Jsou katolíci opravdu jen anebo převážně hledači náboženských zážitků? Jaké „zážitky“ katolictví nabízí? Existuje i „suchá“ víra, nesensualistická? Děkuji za ... (více informací)
(8 reakcí)

Datum zveřejnění: 2.12.2004
Otázka:
Přeji hezký den,
zajímalo by mne, zda judo, karate, homeopatie, akupunktura, akupresura apod. jsou nevhodné praktiky pro křesťana? Jestli ano, tak proč?
Děkuji za ... (více informací)
(673 reakcí)

Datum zveřejnění: 25.11.2004
Otázka:
Dobrý den.
Jak velkou má podle Vás šanci vztah ateistky a katolíka?... (více informací)
(197 reakcí)

Datum zveřejnění: 13.10.2004
Otázka:
Chtel jsem se zeptat jak je to s neomylnosti Papeze. Zajima me konkretne to, ze Papez se stavi negativne k valce v Iraku. ... (více informací)
(4 reakce)

Datum zveřejnění: 10.10.2004
Otázka:
Srdečně zdravím, chtěl jsem se zeptat na otázku, když opustí kněz církev, tj. např ( možná jeden z nejčastějších ):zamiluje se a shledá že nemůže v církvi ... (více informací)
(71 reakcí)

Datum zveřejnění: 9.10.2004
Otázka:
Dobrý den.
Zajímalo by mě, jak se církev dívá na "přeoperování" ženy na muže a obráceně. ... (více informací)
(31 reakcí)

Datum zveřejnění: 24.9.2004
Otázka:
Chtěl bych se zeptat na tuto dle mého úsudku důležitou věc. Vysvětluji si správně promluvu kardinála Schönborna nad rakví prezidenta Klestila ve věci neodsouzení a ... (více informací)
(19 reakcí)

Datum zveřejnění: 27.8.2004
Otázka:
V jednom náboženském pořadu se mluvilo o tzv. kultuře smrti. ... (více informací)
(7 reakcí)

Datum zveřejnění: 30.7.2004
Otázka:

Je léto a horko. Na kolik je mravné chodit na veřejnosti v plavkách, byť při sportu , u vody či turistice? Děkuji.... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 4.6.2004
Otázka:
Co je závist?... (více informací)
(18 reakcí)

Datum zveřejnění: 29.4.2004
Otázka:
Chci se zeptat, proč se církev nechce zviditelnit v televizi Nova? Já si myslím, že se jedná o nejsledovanější televizi u nás, a že by zde mohla církev vykonávat misijní činnost a ... (více informací)
(45 reakcí)

Datum zveřejnění: 22.4.2004
Otázka:
Chtěl bych se zeptat na věc pro mě dříve jasnou – vztah dvou věřících mladých lidí před svatbou. Mé dívce totiž někdo půjčil knihu od Joshua Harrise ... (více informací)
(135 reakcí)

Datum zveřejnění: 19.4.2004
Otázka:
Zajímalo by mě Váš názor, jak dlouho by se dívka a kluk měli znát před svatbou. Jestli je nějaká minimální doporučená doba. ... (více informací)
(17 reakcí)

Datum zveřejnění: 16.4.2004
Otázka:
Mám prosbu - zajímá mě, kdo je autorem všech mešních modliteb. Z jaké doby pocházejí? Některé slovní obraty mi připadají „nešťastné“, např. ... (více informací)
(19 reakcí)

Datum zveřejnění: 15.4.2004
Otázka:
Srdečně Vás zdravím.
Potřebovala bych poradit. V naší farnosti, kde je každou neděli plný kostel lidí, se slouží pouze jedna jediná nedělní mše svatá, a sice v 7.30 ráno. ... (více informací)
(35 reakcí)

Datum zveřejnění: 13.4.2004
Otázka:
Dobrý den.
Chtěla jsem hlasovat ve vaší anketě o MDŽ, ale pak jsem si uvědomila, že si nejsem jistá svým postojem. V poslední době slyším dva pohledy:
1. ... (více informací)
(34 reakcí)

Datum zveřejnění: 9.4.2004
Otázka:
Kamarád se mě zeptal: "Udělals už dobrý skutek?" To slovo udělal mě zarazilo. Dají se dělat dobré skutky, něco jako výroba dobrých skutků? Je někde ... (více informací)
(9 reakcí)

Datum zveřejnění: 18.3.2004
Otázka:
Dobrý den.
Je mi 19 let a jsem katolička. Ráda bych se zeptala, jestli je dobré zvolit si svého zpovědníka a pokud ano, podle jakých kritérií bych si jej měla vybrat.
Předem ... (více informací)
(60 reakcí)

Datum zveřejnění: 15.3.2004
Otázka:
Biskupové ve svém listě dali jako letošní motto "Bezpečnost na silnicích". Připadá mi to poněkud mimo, když je všude vidět velká apostáze. ... (více informací)
(28 reakcí)

Datum zveřejnění: 11.3.2004
Otázka:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na psychotropní hudbu (snad jsem ten terminus technicus napsala dobře). Jak může působit na mysl člověka? Jak se dají rozpoznat ... (více informací)
(14 reakcí)

Datum zveřejnění: 23.2.2004
Otázka:
Proč milování dvou milujících se lidí vnímáte pouze jako biologický akt, a ne jako projev jejich lásky???... (více informací)
(4 reakce)

Datum zveřejnění: 18.2.2004
Otázka:
Dobrý den,
je mi 23 a připravuju se na křest. Moc děkuju P. ... (více informací)
(256 reakcí)

Datum zveřejnění: 30.1.2004
Otázka:

Jak se staví církev k sebevraždě (event. přítomnost biskupa Malého

na pohřbu Pavla Tigrida)?... (více informací)
(11 reakcí)

Datum zveřejnění: 15.1.2004
Otázka:
Pokud chce člověk Bohu něco soukromě slíbit (např. čistotu), musí tak učinit před knězem?... (více informací)
(113 reakcí)

Datum zveřejnění: 2.1.2004
Otázka:
Chvála Kristu milí bratři, rád bych se zeptal na dekret vydaný svatým otcem Piusem XII ohledně komunismus, a to ve čtyřech rovinách;
1) je tento dekret o komunismu stále ... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 31.12.2003
Otázka:
Známy je veterinář, má ordinaci pro psy. Při účtování´výkonů určuje ceny často dle postavení pacienta, tj. ... (více informací)
(7 reakcí)

Datum zveřejnění: 14.11.2003
Otázka:
Dobry den,
Chtel bych se zeptat, jak muzu pohlizet na to, ze pri vyuce anatomie na lekarskych fakultach jsou pouzivana tela a casti tel zesnulych lidi.

Diky za odpoved.... (více informací)
(7 reakcí)

Datum zveřejnění: 13.11.2003
Otázka:
Zajímalo by mne, jaký je názor "katolíku" na mešní satupendia - tedy peníze dávané kněžím za odsloužení mše na nějaký úmysl. Četl jsem zajímavý názor ... (více informací)
(51 reakcí)

Datum zveřejnění: 16.10.2003
Otázka:
Chtěl bych se zaptat, co mám dělat, pokud se kněz v naší farnosti nechová jako kněz. Příkladem může být veřejné opakované opití při hodové ... (více informací)
(29 reakcí)

Datum zveřejnění: 13.10.2003
Otázka:
Setkal jsem se s pojmy "duch rozlišování", "dar rozlišování".
Co to je za pojmy a jaké druhy darů představují? Děkuji za odpověď.... (více informací)
(17 reakcí)

Datum zveřejnění: 8.10.2003
Otázka:
Dobrý den,
jsme věřící rodina, které není lhostejný vztah k přírodě, stav životního prostředí a ekologické otázky vůbec. Chtěli bychom se proto zeptat, jaký je ... (více informací)
(21 reakcí)

Datum zveřejnění: 30.9.2003
Otázka:
Dobrý den,Jde vlastně o dva dotazy:
1)" Jak je v římsko-katolické církvi zajištěno, aby děti nebyly při výuce náboženství zneužívány pedofilními ... (více informací)
(103 reakcí)

Datum zveřejnění: 15.9.2003
Otázka:
Dobrý den,
viděl jsem teď v médiích několik komentářů a zprostředkovaných zpráv o postoji Vatikánu k otázce partnerství homosexuálů. Zajímal by mne jednak Váš ... (více informací)
(234 reakcí)

Datum zveřejnění: 1.8.2003
Otázka:
Dobry den,
chtel jsem se zeptat, zda je foceni aktu ci samotne jejich prohlizeni hrichem dekuji nashledanou... (více informací)
(24 reakcí)

Datum zveřejnění: 17.7.2003
Otázka:
Chvála Kristu!
Měl bych dotaz, zda existuje nějaké ucelenější pojednání na téma pornografie z filosofického, morálního a zejména teologického pohledu. Rovněž bych ... (více informací)
(30 reakcí)

Datum zveřejnění: 11.7.2003
Otázka:
Otázka: Je hříchem přetvářka a mazanost?A když,tak jakým?... (více informací)
(6 reakcí)

Datum zveřejnění: 10.6.2003
Otázka:
Moje otazka je dvoji:
1/Jak se diva katolicka cirkev na rozvedeneho cloveka? Cirkev sama rozvod manzelstvi neuznava, jsou tedy rozvedeni vecnymi hrisniky bez naroku na dalsi plnohodnotne ... (více informací)
(98 reakcí)

Datum zveřejnění: 14.5.2003
Otázka:
Dobrý den. Chci se zeptat na něco, co už zde možná padlo. ... (více informací)
(13 reakcí)

Datum zveřejnění: 30.4.2003
Otázka:
Prosím o zodpovězení několika otázek:
1. Existuje nějaké podrobnější členění hříchů podle závažnosti v rámci dvou známých hlavních skupin: lehké x ... (více informací)
(9 reakcí)

Datum zveřejnění: 29.4.2003
Otázka:
Prosím mohli byste mi poslat podrobně vysvětlující odpově´d či doporučení, kde bych našel informace-Proč je pornografie špatná?
Děkuji,... (více informací)
(3 reakce)

Datum zveřejnění: 28.4.2003
Otázka:
Zdravím Vás,
mám jeden takový problém.Je mi 15 let a chodím na přípravu k biřmování.Myslím, že se od té doby změnil můj přístup k Bohu.(K lepšímu).když jsem ... (více informací)
(4 reakce)

Datum zveřejnění: 23.4.2003
Otázka:
Zdravím Vás,
Určitě sledujete televizi nebo odněkud víte, co v době Velikonoční provádějí lidé na Filipínách.Chtěla jsem se zeptat, jestli je nutné dělat ... (více informací)
(9 reakcí)

Datum zveřejnění: 19.4.2003
Otázka:
Ráda bych věděla, jaký je názor katolické církve na adopci nebo jiný způsob přijetí dítěte do rodiny - pěstounskou péči.
Podle odpovědi na dotaz týkající se ... (více informací)
(4 reakce)

Datum zveřejnění: 8.4.2003
Otázka:
Oslovilo mne kázání o pěstování ctností. Ráda bych se zdokonalovala v poslušnosti. ... (více informací)
(315 reakcí)

Datum zveřejnění: 6.4.2003
Otázka:
Chcem sa spytat ako si moze vojak pred svojim svedomim ospravedlnit to, ze v boji zabil nepriatela?

Ja viem ze sa v takychto pripadoch ohanaju ludia tym ze plnili rozkazy velitelov, branili ... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 1.4.2003
Otázka:
Dobrý den. Mohl by jste prosím napsat neco k dárcovství spermií a mimoděložního, umělého oplodnění. ... (více informací)
(112 reakcí)

Datum zveřejnění: 31.3.2003
Otázka:
Jak se staví církev k otázce potratů dětí, u kterých je zjištěno vážné zdravotní postižení (např. Dawnův syndrom, rozštěp páteře apod.). ... (více informací)
(77 reakcí)

Datum zveřejnění: 28.3.2003
Otázka:
Chvála Kristu!
Prosím o odpověď k mému dotazu: je či není hřích hlasovat pro vstup ČR do EU? Dočetl jsem se totiž, že každý uchazeč vlastně ... (více informací)
(86 reakcí)

Datum zveřejnění: 18.3.2003
Otázka:
Chvála Kristu!
Prosím vás o zodpovězení dvou dotazů.
Někdy se mi stane, že u sv. ... (více informací)
(18 reakcí)

Datum zveřejnění: 11.3.2003
Otázka:
Může se za odpuštěný hřích člověk dostat do pekla?... (více informací)
(6 reakcí)

Datum zveřejnění: 10.3.2003
Otázka:
Dobry den! V diskusi s nevericim kamaradem jsem nedokazala odpovedet na nasledujici otazky:
- Co si mysli cirkev o klonovani zvirat?
- Proc cirkev zakazuje ruzne formy antikoncepce krome PPR a ... (více informací)
(46 reakcí)

Datum zveřejnění: 5.3.2003
Otázka:
Pěkný den,
zajímá mně, je li možno tancovat během 40dní postu.
Nevím proč, ale jako zákon schválnosti je půst v době
plesové sezony a také mně zajímá zda ... (více informací)
(92 reakcí)

Datum zveřejnění: 24.2.2003
Otázka:
Studenti se mne občas při občanské nauce , pokud je volnější téma ptají na tzv. Právo první noci...., z čeho vzniklo a h la v n ě
jak se k tomu stavěla ... (více informací)
(17 reakcí)

Datum zveřejnění: 17.2.2003
Otázka:
Zajímalo by mě jak se máme dívat na homeopatii jako způsob léčby?... (více informací)
(35 reakcí)

Datum zveřejnění: 21.1.2003
Otázka:
Zdravím Vás a chci se zeptat na jednu otázku, se kterou jsem se setkal při rozhovoru s jedním sečtělým člověkem. Můžete mi napsat alespoň základní definici ... (více informací)
(14 reakcí)

Datum zveřejnění: 4.12.2002
Otázka:
Nikdy jsem moc neměl rád "křesťanské vtipy". Přesto se to jimi všude jen hemží. ... (více informací)
(85 reakcí)

Datum zveřejnění: 31.10.2002
Otázka:
Halloween, který se slaví v USA 31.10., je prý satanskou oslavou černých sil. Přátelé z USA mi ale tvrdí, že jde jen o nadílku dětem, něco jako u nás pomlázka na velikonoční ... (více informací)
(39 reakcí)

Datum zveřejnění: 30.10.2002
Otázka:
Chvála Kristu!
Mám kratkodobou brigádu. Problém je, že o víkendu. ... (více informací)
(7 reakcí)

Datum zveřejnění: 28.10.2002
Otázka:
Nedávno zde byl uveden dotaz ohledně asistence u potratů. Mám další spornou otázku. ... (více informací)
(45 reakcí)

Datum zveřejnění: 25.10.2002
Otázka:
Dobrý den!
Vyrůstám ve věřící rodině. Až teď si uvědomuji, když potkávám nové lidi (nevěřící), že nejsem schopna pořádně jim ... (více informací)
(14 reakcí)

Datum zveřejnění: 25.10.2002
Otázka:
Dobrý den,
chtel bych se zeptat, jak bych se mel stavet k situaci žebrání ve mestech. Jako krestan mi delá zle videt jejich utrpení na druhou stranu vím, že spoustu lidí takto pouze zneužívají ... (více informací)
(8 reakcí)

Datum zveřejnění: 22.10.2002
Otázka:
Obraciam sa na Vás s dost váznym problémom. Môze sa knaz zamilovat? A ak sa zamiluje do slobodnej zeny, je správne, ze sa snazí vyhladávat túto zenu a stretávat sa s nou osamote? Je pre mna dost ... (více informací)
(60 reakcí)

Datum zveřejnění: 16.10.2002
Otázka:
Zajimalo by me, jestli byl Jezis vystaven vsem druhum pokuseni? Z logiky vec vyplyva, ze ano, nebot byl cely clovek a cely Buh a ve vyznani viry rikame, ze nam byl podoben ve vsem krome hrichu. Na ... (více informací)
(10 reakcí)

Datum zveřejnění: 10.10.2002
Otázka:
Pracuji jako anesteziologická sestra v nemocnici, což bohužel představuje i asistenci při umělám přerušení těhotenství. Jsem poněkud na rozpacích zda ... (více informací)
(99 reakcí)

Datum zveřejnění: 9.10.2002
Otázka:
Dobrý den. Měla bych jednu otázku, která je na těchto stránkách velmi často probírána a týká se předmanželské čistoty. ... (více informací)
(18 reakcí)

Datum zveřejnění: 25.9.2002
Otázka:
Chapu, ze katolicka cirkev je proti potratum, ale proc je proti antikoncepci? Pokud je sex podle vetsiny knezi pouze na plodeni deti, tak je timto tvrzenim clovek degradovan na pouhe zvire, protoze ... (více informací)
(214 reakcí)

Datum zveřejnění: 20.9.2002
Otázka:
Zajímalo by mě, jestli existuje případ, kdy zabití člověka není hřích (sebeobrana; záchrana života či životů jiných lidí; ve válce při obraně ... (více informací)
(28 reakcí)

Datum zveřejnění: 16.9.2002
Otázka:
Casopis Svetlo uvedl, že osoba s homosexuální orientací nemůže přijmout kněžské svěcení. Je to pravda? A není to potom diskriminace osob, které za svou orientaci ... (více informací)
(48 reakcí)

Datum zveřejnění: 11.9.2002
Otázka:
Zajímalo by mě, jestli má katolická církev právo rozhodovat o tom, co je těžký hřích a co není. Nedávno mi totiž moje matka vyprávěla, že za dob jejího mládí se ... (více informací)
(56 reakcí)

Datum zveřejnění: 28.8.2002
Otázka:
Nevím, zda je dnes vhodná doba otevřít otázku svědomí, snad právě ona však může být „klíčovou otázkou“ naší civilizace. Je vůbec možné ... (více informací)
(4 reakce)

Datum zveřejnění: 22.8.2002
Otázka:
Otázka: "Zajímá mě, je-li masturbace hříšná. Připadá se mi, že se to Bohu asi nelíbí. ... (více informací)
(474 reakcí)

Datum zveřejnění: 30.7.2002
Otázka:
Je opravdu nutne vykonavat dobrovolna a ulozena zadostiucineni a pokani? Uz se mi nechce...
Dekuji za odpoved... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 24.7.2002
Otázka:
Zajímalo by mě, jestli katolická morálka dovoluje manželům (třeba v rámci milostné předehry) provozovat i orální či anální sex, jestliže to těmto ... (více informací)
(250 reakcí)

Datum zveřejnění: 17.7.2002
Otázka:
Chcel by som vas poprosit o nejake vyjadrenie k otazke trestu smrti. Potesili by ma aj nejake links na kvalitne stranky s touto tematikou. ... (více informací)
(16 reakcí)

Datum zveřejnění: 8.7.2002
Otázka:
Vím, že církev v manželství doporučuje "přirozené plánování rodičovství". Jak je to ale v případě, když se dvojice rozhodne používat prezervativ? Slyšel jsem, že je ... (více informací)
(372 reakcí)

Datum zveřejnění: 3.7.2002
Otázka:
Jsem katolička, i manžel, máme dvě děti. Já však ale řeším svůj vnitřní spor ohledně antikoncepce. ... (více informací)
(226 reakcí)

Datum zveřejnění: 1.7.2002
Otázka:
Přečetl jsem všechny otázky a odpovědi ohledně etiky a morálky, ale svou odpověd jsem nenašel. Bojím se spáchání hříchu, je mi 24 let a již dál ... (více informací)
(99 reakcí)

Datum zveřejnění: 31.5.2002
Otázka:
Na jedné straně slýchám, že nevědomost hříchu nečiní, na druhé straně zase, že podstatou hříchu je nevědomost. Jak jdou tyto 2 tvrzení spolu dohromady ? ... (více informací)
(26 reakcí)

Datum zveřejnění: 21.5.2002
Otázka:
Dobreho dne,
chtel bych se zeptat na Vas nazor ohledne nelegalniho software.Mam na pocitaci desitky takovych programu.Pocinaje operacnim systemem Windows, pres ruzne uzitecne programy az po hry a ... (více informací)
(57 reakcí)

Datum zveřejnění: 10.5.2002
Otázka:
Dobrý den, zajímal by mne Váš názor na článek, který naleznete zde: http://www.ohz.cz/Zpravy/cirkev.html
Zašlete laskavě svou odpověď na můj mail. Děkuji.... (více informací)
(33 reakcí)

Datum zveřejnění: 2.5.2002
Otázka:
Prosil bych o radu jak se správně zpovídat resp. zpytovat svědomí. ... (více informací)
(82 reakcí)

Datum zveřejnění: 8.3.2002
Otázka:
Setkal jsem se teď na internetu http://www.christnet.cz/magazin/mag.asp?clanek=1122 +(hezký obrázek) s novým potratářským fenoménem: žaloby na to, že se někdo narodil ... (více informací)
(21 reakcí)

Datum zveřejnění: 7.3.2002
Otázka:
V poslední době se musí Církev vyrovnávat s pedofilií nebo homosexualitou svých služebníků. Dokonce Svatý Stolec k tomu musel vydat směrnici. ... (více informací)
(52 reakcí)

Datum zveřejnění: 5.3.2002
Otázka:
V poslední době se na této stránce hodně diskutovalo o předmanželském sexu. Jsem věřící, je mi 24 let a se svou dívkou se chceme brát (přibližně za rok). ... (více informací)
(262 reakcí)

Datum zveřejnění: 4.3.2002
Otázka:
Chtěla bych se ještě vrátit k prodeji v trafikách. Při tom sortimentu, co se tam dnes prodává (porno časopisy) je vůbec vhodné nebo přesněji a ... (více informací)
(12 reakcí)

Datum zveřejnění: 26.2.2002
Otázka:
V TV běžel už druhý díl dokumentu Micro Mundus o problematice umělého oplodnění. Líbilo si mi provedení dokumentu, pojatého jako dialog, kde byly uvedeny názory ... (více informací)
(258 reakcí)

Datum zveřejnění: 26.2.2002
Otázka:
Dobrý den, mohl by jste, prosím, uvést , jaká jsou oficielní "pravidla hry" pro člověka (katolíka), který se necítí povolán do řádu, ani se nechce stát knězem, ale rád ... (více informací)
(226 reakcí)

Datum zveřejnění: 21.2.2002
Otázka:
Laudetur J.C.
1.Nemohu uverit, ze celibat je i dnes vhodny pro soucasne kneze.
2. Rovnez nemohu uverit, ze by sex byl dar nejvyse dokonaleho a lidi milujiciho (Buh je laska)Boha.
Dekuji ... (více informací)
(82 reakcí)

Datum zveřejnění: 13.2.2002
Otázka:
Rách by věděl, zda mohu účastnit diskotéky v postní době ?
Děkuji za odpověď.... (více informací)
(51 reakcí)

Datum zveřejnění: 4.2.2002
Otázka:
Mám dotaz týkající se slavením neděle. Vím, že neděle je dnem odpočinku a katolík by neměl v neděli těžce pracovat. ... (více informací)
(17 reakcí)

Datum zveřejnění: 1.2.2002
Otázka:
Já se chci zeptat o radu. Mam kamarada katolika a on na me loudi. ... (více informací)
(167 reakcí)

Datum zveřejnění: 30.1.2002
Otázka:
Je hříchem to, když se rozhodnu nějaký hřích spáchat, ale z nějakého důvodu ke spáchání nedojde? Mám na mysli hříchy proti 6. přikázání (myšlením, slovem, ... (více informací)
(14 reakcí)

Datum zveřejnění: 29.1.2002
Otázka:
Dobrý den.
Chtěl bych Vás poprosit, zda byste mi pomohl vnést světlo do jedné situace. Jedná se o mladého člověka s homosexuální orientací. ... (více informací)
(28 reakcí)

Datum zveřejnění: 8.1.2002
Otázka:
Moje 25 leta sestra se rozhodla ,ze se pristehuje ke svemu priteli do podnajmu.Intimne spolu jiz ziji.U nas doma to tezce neseme.Co na to rika Buh?Ona v tom nevidi nic spatneho.Prosim o vyjadreni ... (více informací)
(131 reakcí)

Datum zveřejnění: 7.1.2002
Otázka:
Myslite, ze je na tomhle svete mozne najit normalni hezkou divku, starsi 15ti let, ktera jeste s nikym nic nemela? Zacinam totiz upadat do beznadeje, ze takova neexistuje. Zamerne jsem se zminil o ... (více informací)
(59 reakcí)

Datum zveřejnění: 12.12.2001
Otázka:
Když se řekne "katolík", lidé pod tím slyší "interrupce", "zakázaný sex", "kecání do rodinného života" a "Husovo upálení". ... (více informací)
(20 reakcí)

Datum zveřejnění: 14.11.2001
Otázka:
V Sauně na Primě se mluvilo o pornografii. Na závěr řekl Dr. ... (více informací)
(22 reakcí)

Datum zveřejnění: 3.11.2001
Otázka:
Mám nejasnost týkající se svátosti smírení. Když jsem naposledy byla u svátosti smírení, zpovídala jsem se jednomu knezi z toho, že jsem jednou rekla rouhavou vetu proti Bohu. ... (více informací)
(4 reakce)

Datum zveřejnění: 1.11.2001
Otázka:
Pokud je mi známo,je smyslem rodiny plozeni a vychova deti,tuto funkci však zákon o registrovaném partnerstvi homosexualum nepřiznává. Jak tedy tento zakon "ohrozuje" postaveni ... (více informací)
(24 reakcí)

Datum zveřejnění: 1.11.2001
Otázka:
Při četbě Bible nedávno ráno v metru mě napadlo, jak vysvětlit verš "... již ten, kdo se hněvá na svého bratra, bude vydán soudu", když dále v ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 24.10.2001
Otázka:
Zdravím vás. Nedávno jsem byla tak zoufalá a utrápená z určitých rodinných problémů, které mě ovlivňují už od mého dětství, že mě napadla taková hloupá ... (více informací)
(13 reakcí)

Datum zveřejnění: 18.10.2001
Otázka:
Setkal jsem se s názorem, že je možné navštěvovat naturistické pláže, pokud to v člověku nevyvolává žádné vzrušení, představy, žádostivost, a ... (více informací)
(197 reakcí)

Datum zveřejnění: 16.10.2001
Otázka:
Dobrý den, měl bych několik dotazů. Zajímalo by mě, zda stále existuje "Index zakázaných knih" a zda může být katolík stále potrestán až exkomunikací, ... (více informací)
(41 reakcí)

Datum zveřejnění: 16.10.2001
Otázka:
Dobry den. Zajimalo by me, jestli se jedna o hrich ci jine provineni, kdyz se muz a zena vzajemne sexualne uspokojuji bez pohlavniho spojeni. Dekuji. ... (více informací)
(21 reakcí)

Datum zveřejnění: 15.10.2001
Otázka:
Je hříchem to, když jsem rozhodnut nějaký hřích spáchat, ale z nějakého důvodu ke spáchání nedojde? Př: Chci ukrást peníze, ale žádné na tom místě nejsou, ... (více informací)
(3 reakce)

Datum zveřejnění: 24.9.2001
Otázka:
Přátelé, marně pátrám v dostupných pramenech po bližším vysvětlení hříchu. Pouze Ottova encyklopedie obecných vědomostí uvádí k heslu hřích následující: ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 11.9.2001
Otázka:
Je slučitelné být křesťan a být homosexuál? Jakou možnost má člověk, který si svou orientaci nevybral, absolvoval návštěvy sexuologů, psychologů, kus ... (více informací)
(55 reakcí)

Datum zveřejnění: 10.9.2001
Otázka:
Co je hlavním důvodem tělesné čistoty v předmanželském životě? Obávám se, že mě z důvodu dodržování této čistoty opustí také můj nový ... (více informací)
(39 reakcí)

Datum zveřejnění: 10.8.2001
Otázka:
Zajímalo by mně, když mám pochybnosti, zda od poslední svaté zpovědi
jsem se dopustil těžkého hříchu, jestli mohu nebo nemohu jít k svatému příjmání.... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 2.8.2001
Otázka:
V otázce týkající se církevních trestu jsem se docetla,že do exkomunikace upadá ten,kdo rozhreší spoluviníka proti 6.prikázání. Mám dotaz,jestli muže knez takovou ženu pokrtít,když toho oba uprímne ... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 1.8.2001
Otázka:
Buh Vam zehnej, Bratri a Sestry, mam dotaz Kde se pise o Stanovisku Rimskokatolicke cirkve k umelemu preruseni tehotenstvi? Bylo to v ENCYKLICE CASTII nebo v CONUBII nebo v HUDANNAE VITAE? Dekuji za ... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 1.8.2001
Otázka:
V jakém stavu hříšnosti, (dá-li se to tak říci) je podle katolické církve katolík, případně jaké církevní tresty mu hrozí když:
1) Chodí k přijímání ... (více informací)
(11 reakcí)

Datum zveřejnění: 30.7.2001
Otázka:
Mám dotaz na závažnost hríchu spáchaných pod vlivem alkoholu. Vím,že clovek,který se opije,se proviní proti 5.prikázání,ale co když pod vlivem alkoholu spáchá hrích napr. ... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 28.7.2001
Otázka:
Dobrý den. Chci se zeptat, jak daleko mohou "zajít" v něžnostech snoubenci ještě před svatbou. ... (více informací)
(10 reakcí)

Datum zveřejnění: 14.6.2001
Otázka:
Existuje nějaké pravidlo jak rozeznat těžký hřích od lehkého, zda-li to záleží na svědomí každého z nás nebo je to nějak obecně dáno? Děkuji.... (více informací)
(25 reakcí)

Datum zveřejnění: 12.6.2001
Otázka:
Priblizil jsem se k Bohu.Potom ale, a ne jednou, kdyz vse je jak chci, a co nechci je pryc, opet delam co nechci, i kdyz vim, ze to neni dobre.Neboli, tim ze klesnu a `vzdaluju` se Mu, tim ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 11.6.2001
Otázka:
Dnes bylo v Hustopečích biřmování. Byl tu pan biskup a po mši odpovídal na různé otázky. ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 24.5.2001
Otázka:
Po sv. zpovědi nebylo mojí přítelkyny uděleno rozhřešení, protože naposledy byla u sv. ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 20.5.2001
Otázka:
Chtel bych se zeptat za jakých okolností povoluje církev antikoncepci,a další dotaz,co když je jeden z partnerů proti antikoncepci a druhý ne?Je antikoncepce za jistých okolností jako ... (více informací)
(26 reakcí)

Datum zveřejnění: 16.5.2001
Otázka:
Smí být uděleno (upřímně litujícímu) kajícníkovi po jeho vyznání jakýchkoliv(!) hříchů rozhřešení každým knězem - nebo jsou k tomuto v určitých ... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 7.5.2001
Otázka:
Dobry den, precetl jsem si odpoved, ktera se tyka predmanzelskeho sexualniho zivota. Rad bych se jeste zeptal na pripad, kdy oba partneri vedi, ze se v budoucnu (za rok a půl) vezmou. ... (více informací)
(6 reakcí)

Datum zveřejnění: 23.4.2001
Otázka:
Chci Vás požádat o zodpovězení dvou otázek. Můj první dotaz se týká pojmu spiritualita. ... (více informací)
(8 reakcí)

Datum zveřejnění: 19.4.2001
Otázka:
Mam nevericiho pritele, chodime spolu devet mesicu. Je mi 21 let. Nyni vim, ze bych s nim chtela stravit zbytek zivota. ... (více informací)
(56 reakcí)

Datum zveřejnění: 18.3.2001
Otázka:
Kamaradum nedokazu vysvetlit, proc je na Velky patek a Popelecni stredu prisny pust od masa? Proc zrovna maso? A proc tam nepatri i ryby? Dekuji za odpoved... (více informací)
(3 reakce)

Datum zveřejnění: 21.2.2001
Otázka:
Prosím, je správné absolvovat vojenský vícvik? Ježíš, oekl: miluj své nepoátele. Jak mohu zabíjet své bratry. Mužete mi prosím, odpovidit? Dikuji ... (více informací)
(3 reakce)Zpět na otázky
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest