katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Stručný výpis rubriky: Duchovní život

Datum zveřejnění: 9.3.2011
Otázka:
Chtěla bych se zeptat, jestli se eucharistie může přijímat pouze po svaté zpovědi a jestli se může přijmout pouze jednou. Myslím, když jdu v jeden den ke svaté zpovědi, zda mohu přijmout eucharistii ... (více informací)
(182 reakcí)

Datum zveřejnění: 12.1.2011
Otázka:
Mám kamaráda, je věřící a přemýšlí o kněžském povolání, ale moc o tom neví. Tak se chci zeptat, co to obnáší, jak dlouho a co se studuje.... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 25.11.2010
Otázka:
Zajímalo by mne, zda jsou stanovena pravidla určující, kolik kmotrů a jakého pohlaví může mít křtěný.... (více informací)
(3 reakce)

Datum zveřejnění: 9.9.2010
Otázka:
Zajímalo by mě, jestli kmotrem může být opravdu kdokoli, koho si vyberu – tzn. i můj starší bratr (ačkoli už je kmotrem mé mladší sestry).... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 28.5.2010
Otázka:
Několik dnů už pátrám po tom, kdo je patronem řečníků, rétoriků. Možná evangelista Lukáš, možná zakladatel retorické školy sv. ... (více informací)
(431 reakcí)

Datum zveřejnění: 8.1.2010
Otázka:
Mohu jít ke sv. přijímání vícekrát, když jsem třeba na dvou mších sv. ... (více informací)
(95 reakcí)

Datum zveřejnění: 18.12.2009
Otázka:
Moc by mě zajímalo, zda je třeba držet na Štědrý den půst od masa a půst újmy. Za odpověď moc děkuji. ... (více informací)
(7 reakcí)

Datum zveřejnění: 16.12.2009
Otázka:
Jsem katolík a žiji dlouhodobě v Anglii. Nemám-li možnost chodit na nedělní katolickou bohoslužbu, je brána jako alternativa účast na anglikánské bohoslužbě a svatém přijímání (případně ostatních ... (více informací)
(152 reakcí)

Datum zveřejnění: 15.12.2009
Otázka:
Chci se prosím zeptat, zda se dá nahradit účast na nedělní bohoslužbě účastí na večerní sobotní bohoslužbě, když sobotní večerní bohoslužba není vzata z nedělní liturgie.

A druhý dotaz: Zda se ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 18.11.2009
Otázka:
Za přímou účast na potratu je katolík exkomunikován. Trest exkomunikace může sejmout biskup nebo penitenciář. ... (více informací)
(58 reakcí)

Datum zveřejnění: 8.10.2009
Otázka:
Dobrý den, možná Vám můj dotaz bude připadat zcestný nebo přihlouplý, ale zajímá mě, jestli bych měla opravdu slyšet Boží hlas.. nebo co se myslí tím, že Ježíšovy ovce znají jeho hlas a jsou za ... (více informací)
(14 reakcí)

Datum zveřejnění: 17.3.2009
Otázka:
Dobrý den,mám problém se sv.příjmáním...prostě nechápu,proč k němu mám chodit,když Bůh je všude přítomen...co se změní,když k příjmání přistoupím? ... (více informací)
(4 reakce)

Datum zveřejnění: 4.3.2009
Otázka:
Dobrý den, prosím Vás nevíte, jak se jmenuje místo je to někde ve Francii nebo Španělsku a jezdí tam partneři a putují pěšky několik dní. Mělo by je to posílit, nebo kdybyste mi poradili, kde by se ... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 27.2.2009
Otázka:
Rád bych se zaptal, jaký je český výraz pro anglické slovo MATINS (z kontextu vyplývá, že jde o druh ranní modlitby).... (více informací)
(3 reakce)

Datum zveřejnění: 20.2.2009
Otázka:
Nemám příliš jasno v otázkách pátečního postu, i názory kněží se různí. Nezdá se mi zcela vhodné zakazovat tříletému dítěti každý pátek nejíst maso. ... (více informací)
(14 reakcí)

Datum zveřejnění: 19.2.2009
Otázka:
Dobrý den,
prosím pěkně, jak je to s definicí Boží vůle? Co je to Boží vůle?? ... (více informací)
(35 reakcí)

Datum zveřejnění: 20.1.2009
Otázka:
Vím, že základní povinností každého křesťana je zúčastnit se v neděli a zasvěcené svátky mše svaté. Můžete mi, prosím, vypsat, které jsou ony zasvěcené svátky?... (více informací)
(8 reakcí)

Datum zveřejnění: 10.12.2008
Otázka:
Jak je to, prosím, s platností účasti na půlnoční mši svaté? Pokud mám problém se účastnit slavnosti Božího hodu vánočního, je platná účast na půlnoční mši svaté? Stejně tak se má otázka týká účasti ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 25.11.2008
Otázka:
Chtěl bych vás požádat o vyjádření postoje, koho všechno považovat za Boží děti. Zda všechny lidi, nebo jenom právoplatně pokřtěné. ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 12.9.2008
Otázka:
Dobrý den. Chtěla bych Vás požádat o odpověď na otázky, které mě poslední dobou velmi trápí a to
1. ... (více informací)
(44 reakcí)

Datum zveřejnění: 9.9.2008
Otázka:
Dobrý den.
Je pravda, že jestliže u svátosti smíření vědomě zatajím nějaký hřích, ačkoli ho lituji, tak se mi neodpouští? Opakuji, že jsem si ho vědoma a velice ho lituji.... Nemůže přece jít jen ... (více informací)
(171 reakcí)

Datum zveřejnění: 12.6.2008
Otázka:
Zajímal by mě váš postoj k jiným náboženstvím. Pocházím z ateistické rodiny, ale později jsem začla hledat, číst knihy s náboženskou tematikou a myslím, že v současné době o sobě můžu prohlásit, že ... (více informací)
(25 reakcí)

Datum zveřejnění: 21.5.2008
Otázka:
Jsem katolička (římskokatolická církev) a chtěla bych se účastnit některých akcí (duchovní cvičení pro mladé např. týden ve Skotských horách) pořádaných komunitou Emmanuel (dočetla jsem se, že patří ... (více informací)
(7 reakcí)

Datum zveřejnění: 6.5.2008
Otázka:
Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat, kde v Bibli najdu napsáno o zpovědi, jak často k ní přistupovat, a proč je u zpovědi nutná přítomnost prostředníka (p. faráře). ... (více informací)
(4 reakce)

Datum zveřejnění: 15.4.2008
Otázka:
Dobry den,

prosila bych o odpověď na otázku, jak je to v případě člověka, který byl jako malý pokřtěn, ale ve víře nebyl vychováván. Teď je dospělý, hledá a snad i nachází cestu k Bohu, chodí ... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 3.4.2008
Otázka:
Rád bych věděl, jestli existuje nějaký „kanonizovaný“ český text modlitby Zdrávas, Maria. Jde mi hlavně o slova „…požehnaná ty/tys/jsi mezi ženami…“. ... (více informací)
(3 reakce)

Datum zveřejnění: 7.3.2008
Otázka:
Dobrý den, chci se zeptat, jaké oblečení je vhodné na den křtu dospělého člověka, ženy.
Případně prosím o o tip, kde najdu odpověď.
Děkuji a přeji požehnaný den. ... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 4.12.2007
Otázka:
Uvažuji o zapsání svých dětí do školky. Našla jsem i nabídku školky s tzv. ... (více informací)
( reakcí)

Datum zveřejnění: 30.11.2007
Otázka:
Přeji krásný den, ráda bych se zeptala, jak můžeme chápat božskou spravedlnost. Většinou platí - čím větší darebák, tím větší má štěstí a naopak. ... (více informací)
(6 reakcí)

Datum zveřejnění: 2.11.2007
Otázka:
Dobrý den, mám dotaz, týkající se odpustků pro duše v očistci teď začátkem listopadu.
V archivu jste v roce 2002 napsali:

Pro získání plnomocných odpustků platí ... (více informací)
(21 reakcí)

Datum zveřejnění: 23.10.2007
Otázka:
Rád bych se zeptal, jak se katol. církev staví k otázce buddhismu, ve smyslu jeho myšlení o emocích (např. ... (více informací)
(19 reakcí)

Datum zveřejnění: 19.9.2007
Otázka:
Dobrý den,mám dotaz k užívání hmotných věcí a vztahu k nim. Každá běžná rodina vlastní spoustu majetku, věcí běžného užívání od potravin až po automobil a rodinný dům. ... (více informací)
(3 reakce)

Datum zveřejnění: 26.7.2007
Otázka:
Dobrý den
v jedné odpovědi bylo napsáno, že se může člověk do Boha bláznivě zamilovat. Docela mě to zaujalo. ... (více informací)
(18 reakcí)

Datum zveřejnění: 11.5.2007
Otázka:
Synovec se chystá jít k biřmování a za patrona si zvolil sv. Tomáše Mora. ... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 10.5.2007
Otázka:
Zanedlouho mám přistoupit k svátosti biřmování a chtěl bych se zeptat, podle čeho je nejlepší zvolit biřmovací jméno. Např. ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 2.5.2007
Otázka:
Mám 16letou dceru, po celý její život se snažím ji vychovávat v duchu katolické víry. Dcera mě však překvapila prohlášením před několika týdny, že nevěří v Boha, odmítá chodit do kostela, na ... (více informací)
(36 reakcí)

Datum zveřejnění: 30.4.2007
Otázka:
Říká se, ze Boha lze najít jen v tichu a klidu. Je tomu opravdu tak?... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 26.4.2007
Otázka:
Dobrý den, mám otázku ohledně modlitby. Jaký smysl má modlitba nahlas? Je rozdíl mezi tichou a hlasitou modlitbou co do významu? Například při modlitbě ve společenství? Děkuji a přeji pěkný den. ... (více informací)
(3 reakce)

Datum zveřejnění: 17.4.2007
Otázka:
Dobrý den, zajímalo by mě, jak je to s korunovací Panny Marie. Od kdy je Panna Maria uctívána jako královna, kdy a kde to bylo oficiálně vyhlášeno a jaký má význam pro věřící? Děkuji za odpověď.... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 15.4.2007
Otázka:
Chci se zeptat, co musí udělat, clovek který ačkoliv byl vychovaný ve víře, víru odhodil a teď by se chtel vrátit? je Potreba se přihlásit ve farnosti nebo k tomu stačí jen svátost smíření?
A jak ... (více informací)
(17 reakcí)

Datum zveřejnění: 6.4.2007
Otázka:
Dobrý den, měla bych dotaz ohledně Velkého pátku. Slyšela jsem, že je to den přísného postu – znamená to tedy, že bychom tento den neměli vůbec jíst? Anebo bychom si měli odepřít pouze některé ... (více informací)
( reakcí)

Datum zveřejnění: 4.4.2007
Otázka:
Dobrý den, chci se Vás zeptat na pobožnost křížové cesty. Kdy se stala součástí zbožnosti?Kdy se poprvé objevily její obrazy v kostelích nebo zastavení v jejich okolí či volné krajině. ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 14.2.2007
Otázka:
Mám osobní dotaz ohledně svátosti smíření, respektive lehký a těžký hřích. Kamarádka dostala vynadáno, že jde ke zpovědi pouze s lehkým hříchem, že se má zpovídat pouze z těžkých hříchů.
Mně na ... (více informací)
(5 reakcí)

Datum zveřejnění: 8.2.2007
Otázka:
Zdravíčko,
byla jsem upozorněna našimi věřícími, že nedělám dobře, když se zdravotními problémy nechodím
k lékaři, ale k léčitelce, která léčí tělo dodáním energie, nebo na reiki.
Chtěla ... (více informací)
(137 reakcí)

Datum zveřejnění: 31.1.2007
Otázka:
Nevíte, jaký je patron cyklistů? Rád bych využil jeho služeb ve své modlitbě. Často je terén nepěkný a přímluva se hodí.... (více informací)
(5 reakcí)

Datum zveřejnění: 26.1.2007
Otázka:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co vyplývá pro ty katolíky, kteří nechodí na nedělní bohoslužby a hlásí se ke katolické víře. Co to pro ně znamená? Děkuji.... (více informací)
(82 reakcí)

Datum zveřejnění: 19.1.2007
Otázka:
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli se žena může modlit počas dnů menstruace, v Islámu je totiž v těchto dnech žena "nečistá" a na modlitbu se neodebírá, stejně tak jako půst během ... (více informací)
(10 reakcí)

Datum zveřejnění: 18.1.2007
Otázka:
Přeji Vám pěkný dobrý den.
Chci se Vás zeptat, jak je to v dnešní době se vstupem do kláštera. Ačkoli jsem věřícím člověkem po celý svůj dosavadní život, o této konkrétní problematice nevím ... (více informací)
(44 reakcí)

Datum zveřejnění: 16.1.2007
Otázka:
Potřebovala bych zjistit nějaké informace k nadcházejícímu týdnu modliteb za jednotu křesťanů. Proč se připomíná toto téma a jak týden probíhá? Existuje nějaký seznam modliteb nebo nějaké články, kde ... (více informací)
(5 reakcí)

Datum zveřejnění: 5.12.2006
Otázka:
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na problematiku "odpuštění".
V bibli jsem četla,že pokud člověk není schopen odpustit křivdu,jeho srdce se nemůže zcela otevřít Bohu.Tudíž se duševně ... (více informací)
(61 reakcí)

Datum zveřejnění: 12.10.2006
Otázka:
Dobrý den,
mám otázku ohledně hříchů. Ty se dělí, jak známo na lehké a na těžké. ... (více informací)
(43 reakcí)

Datum zveřejnění: 11.10.2006
Otázka:
Přeji požehnaný den. Chtěl bych se zeptat, jak je to s rozdělením hříchů a jestli je nějaký hřích, který by nám Bůh neodpustil. ... (více informací)
(5 reakcí)

Datum zveřejnění: 2.10.2006
Otázka:
Dobrý den,
ráda bych věděla, jaký je vztah dnešní církve ke středověkým legendám o světcích. Slouží dnes ještě jako vzory a ideály svatosti? Čerpá současná církev z jejich odkazu?
A existuje k ... (více informací)
(11 reakcí)

Datum zveřejnění: 4.8.2006
Otázka:
Dobrý den,

Rád bych věděl, s jak těžkým hříchem mohu přistoupit ke svátosti eucharistie. Mám totiž poci, že opustím zpovědní místnost, a než nastane neděle, netroufám si se svými hříchy ... (více informací)
(90 reakcí)

Datum zveřejnění: 28.6.2006
Otázka:
Máme ve farnosti skvělého kněze, který dokázal probudit celé společenství, pořádá se spousta akcí pro různé skupiny, schází se s námi farníky i neformálně. Prostě paráda. ... (více informací)
(16 reakcí)

Datum zveřejnění: 26.6.2006
Otázka:
Je církevní tradice zákon? Je strašně těžké dodržovat všechna ustanovení, přikázání, jen si pamatovat co je povinné a co ne. Srašně těžká břemena, strašně těžká! Není to proti tomu co říka Svatý ... (více informací)
(157 reakcí)

Datum zveřejnění: 10.2.2006
Otázka:
Chtěla bych se zeptat na povinnou účast na mších svatých o svátcích, které nepřipadají na neděli a přesto by se jich měl katolík zúčastnit, aby se nedopustil hříchu. Jsou to tzv. ... (více informací)
(72 reakcí)

Datum zveřejnění: 30.1.2006
Otázka:
Počátkem 70. let nám pan děkan oznámil, že v dohledné době se připravuje nová forma svátosti smíření - veřejně ve společenství. ... (více informací)
(30 reakcí)

Datum zveřejnění: 27.1.2006
Otázka:
Chtěla bych se Vás zeptat na podrobnější informace o tzv. Třetích řádech. ... (více informací)
(7 reakcí)

Datum zveřejnění: 6.1.2006
Otázka:
Dovolte mi zeptat se, které svátostiny může udělovat laik. Je možné kupříkladu udělat někomu křížek na čelo nebo větší kříž a říct třeba Ať Tě požehnává a na tvých cestách doprovází Všemohoucí Bůh ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 5.1.2006
Otázka:
Chvála Kristu!
Chtěla bych se zeptat: co znamená výraz „Goliáš oloupen“ v koledě Narodil se Kristus Pán? ... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 26.10.2005
Otázka:
Jsem zdrav.sestra,pracuji 2 roky na onkologii.Jsem katolicka.Chtela bych se zeptat,jak si mam vysvetlit otazku lidskeho utrpeni ve vztahu k Bohu.Casto se setkavam s reakcemi nejen personalu naseho ... (více informací)
(110 reakcí)

Datum zveřejnění: 14.10.2005
Otázka:
zajímalo by mně ,proč 80% věřících TVOŘÍ ŽENY.PROČ JE MUŽŮ TAK MÁLO MEZI VĚŘÍCIMI?dekuji za odpověď... (více informací)
(68 reakcí)

Datum zveřejnění: 13.10.2005
Otázka:
Chvála Kristu!
Měla bych jeden dotaz. Je možné, že už tu asi podobné dotazy byly, ale ptám teď kvůli sobě... ... (více informací)
(67 reakcí)

Datum zveřejnění: 12.10.2005
Otázka:
Nedovedu si představit, jak mám v praxi ,,nemilovat svět ani co je ve světě". Mám se snad záměrně snažit zaujímat odtažitý postoj ke všemu, co se mi líbí? A je ... (více informací)
(31 reakcí)

Datum zveřejnění: 10.10.2005
Otázka:
Dobrý deň. Je správne modliť sa k anjelovi strážnemu? Písmo hovorí, že modliť sa máme len k Bohu. ... (více informací)
(61 reakcí)

Datum zveřejnění: 5.10.2005
Otázka:
Zajimalo by mě, jestli je někde možné sehnat v elektronické podobě kompletní liturgický překlad Nového zákona, tak abych ho mohla používat jako eknihu v kapesním ... (více informací)
(11 reakcí)

Datum zveřejnění: 15.9.2005
Otázka:
Měl bych takový dotaz, který se týká duchovního růstu. Zajímalo by mě, jsou resp. ... (více informací)
(39 reakcí)

Datum zveřejnění: 13.9.2005
Otázka:
V otázce č. 1301 jsem našel potvrzení toho, co jsem si vždy myslel, že biřmovací kmotr již musí být sám biřmován. ... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 26.8.2005
Otázka:
Dobrý den, před dvěma dny se mi dostala do rukou kniha Životopis Terezie z Avily a přečetla jsem ji během dvou dnů. Ráda bych touto cestou řekla, že se mi tento ... (více informací)
(85 reakcí)

Datum zveřejnění: 11.8.2005
Otázka:

Píšu v takové zvláštní náladě. Včera měl taťka oslavu 50 let a už několik týdnů před tím bylo doma dusno. ... (více informací)
(18 reakcí)

Datum zveřejnění: 4.8.2005
Otázka:
Dobrý den. Byla jsem vychovávaná ve ve víře,podle starých zvyklostí-do kostela se musí.Podle vzoru svých rodičů jsem nesprávně vychovala i své děti-jsou dnes dospělé a ... (více informací)
(57 reakcí)

Datum zveřejnění: 29.7.2005
Otázka:
Odnášíme si ze svátosti smíření "jenom" rozhřešení nebo i něco navíc?
Už delší dobu přemýšlím nad tím, jak moc brát vážně poučení od zpovědníka v rámci ... (více informací)
(21 reakcí)

Datum zveřejnění: 8.6.2005
Otázka:
Někde jsem četla, že Ignác z Loyoly měl dar slz. Můžete mi vysvětlit, co to znamená?... (více informací)
(18 reakcí)

Datum zveřejnění: 23.5.2005
Otázka:
Ráda bych věděla, jaké části má mít a jak má správně probíhat svátost smíření? Mám tu zkušenost, že naprostá většina kněží se omezuje pouze na to nejnutnější ... (více informací)
(30 reakcí)

Datum zveřejnění: 13.5.2005
Otázka:
Dobrý den...¨
I já bych měl dotaz týkající se mě osobně. Je mi 27 let. ... (více informací)
(37 reakcí)

Datum zveřejnění: 25.4.2005
Otázka:
Dobrý den!
Chtěl bych se zeptat, v čem by mi měl býti vzorem současný papež? Sám rodinu nemám a v čem je mi otcem? (docentem a profesorem nechci být) Zatím jsem od ... (více informací)
(107 reakcí)

Datum zveřejnění: 21.4.2005
Otázka:
Mám nejasnosti týkající se úcty před svatostánkem. Slyšela jsem, že v těsné blízkosti svatostánku by člověk měl pokleknout. ... (více informací)
(7 reakcí)

Datum zveřejnění: 18.4.2005
Otázka:
Vážení přátelé,
je mi 19 let a studuji 1. rok na VŠ. ... (více informací)
(9 reakcí)

Datum zveřejnění: 12.4.2005
Otázka:
V sucastnosti stojim pred dolezitymi zivotnymi rozhodnutiami.ako mam zistit ci to co citim v srdci ako poslanie je skutocne Bozia vola?Je mojou povinnostou rozvijat vsetky talenty ktore som od Boha ... (více informací)
(9 reakcí)

Datum zveřejnění: 21.3.2005
Otázka:
Dobry den,
najskor by som sa Vam chcela podakovat za tieto stranky. Navstevujem ich casto, aby som si precitala Vase trpezlive odpovede, ktorymi ste uz aj mne vela nejasnosti objasnili. ... (více informací)
(304 reakcí)

Datum zveřejnění: 17.2.2005
Otázka:
Prosím Vás, jak se mám modlit?
Teď mi řeknete, tak jak to nás naučil Ježíš. Tak to také dělám.Připadá mi ale, že neustálé omílání otčenášů, zdrávasů atd. ... (více informací)
(21 reakcí)

Datum zveřejnění: 27.1.2005
Otázka:
Vážená redakce,
prosím o uveřejnění a zodpovězení mého dotazu ohledně věci, která jistě bude zajímat i jiné čtenáře:

V poslední době je u nás ... (více informací)
(535 reakcí)

Datum zveřejnění: 7.1.2005
Otázka:
Jsou katolíci opravdu jen anebo převážně hledači náboženských zážitků? Jaké „zážitky“ katolictví nabízí? Existuje i „suchá“ víra, nesensualistická? Děkuji za ... (více informací)
(8 reakcí)

Datum zveřejnění: 29.10.2004
Otázka:
Krásný den,
všimla jsem si, že lidé patřící do „františkánské rodiny“ nenosí na krku kříž, ale popsala bych jako „téčko“ – myslím, že se tomu říká „františkánské tau“ – je to ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 18.10.2004
Otázka:
Srdecne Vas zdravim!
Sdelte mi, prosim co je prvnich pet sobot v mesici, vznik, podminky a zaslibeni. Dekuji... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 14.10.2004
Otázka:
Dobrý den,
rád bych Vám položil několik otázek týkajících se svátosti smíření.
1. Mohu pravidelně chodit k přijímání, pokud jdu ke svátosti smíření jen jednou za ... (více informací)
(4 reakce)

Datum zveřejnění: 14.5.2004
Otázka:
Dobrý den.
Mám dotaz, jak se nejlépe připravit na sv. zpověď. ... (více informací)
(24 reakcí)

Datum zveřejnění: 13.5.2004
Otázka:
Dobrý den, zajímalo by mne, zda se v křesťanské historii vyskytuje nějaký případ člověka se schopností "vzít na sebe utrpení druhého", vyjímaje Krista. Myslím ... (více informací)
(3 reakce)

Datum zveřejnění: 16.4.2004
Otázka:
Mám prosbu - zajímá mě, kdo je autorem všech mešních modliteb. Z jaké doby pocházejí? Některé slovní obraty mi připadají „nešťastné“, např. ... (více informací)
(19 reakcí)

Datum zveřejnění: 31.3.2004
Otázka:
Jaké vzdělání musí mít uchazeč o jáhenskou službu ?
Mohl by se stát jáhnem i člověk bez vzdělání( popř. vyučen )?
Co by pro to musel udělat ?... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 18.3.2004
Otázka:
Dobrý den.
Je mi 19 let a jsem katolička. Ráda bych se zeptala, jestli je dobré zvolit si svého zpovědníka a pokud ano, podle jakých kritérií bych si jej měla vybrat.
Předem ... (více informací)
(60 reakcí)

Datum zveřejnění: 1.2.2004
Otázka:
Klidný den. Prosím, co jsou to exercicie. ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 15.1.2004
Otázka:
Pokud chce člověk Bohu něco soukromě slíbit (např. čistotu), musí tak učinit před knězem?... (více informací)
(113 reakcí)

Datum zveřejnění: 8.1.2004
Otázka:
Chvála Kristu,
chtěla bych se zeptat na otázku BOLESTI. Když trpíme - je to trest? Nebo zkouška? Vždyť v Písmu stojí, že Pán na sebe vzal naše NEMOCI a BOLESTI! ... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 23.12.2003
Otázka:
Stala se mi velmi zvláštní věc při sv. smíření, absolutně nevím, jak to řešit. ... (více informací)
(3 reakce)

Datum zveřejnění: 16.12.2003
Otázka:
Dobrý den. Prosím o vysvětlení pojmu "duchovní mateřství". ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 4.12.2003
Otázka:
Chtěl bych se zeptat , existuje-li v češtině nebo slovenštině kniha , která by zmapovala všechny řády(historie,řehole,svatí atd.)děkuji... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 28.11.2003
Otázka:
Dobry den, mam na vas velkou prosbu. Nevim co delat. ... (více informací)
(82 reakcí)

Datum zveřejnění: 28.11.2003
Otázka:
Zdravím,
hrozně mě zajímá, jak je to s tzv.pozvedáním od Boha.Má kmotra říkala že skutky které nejsou činěny z opravdové lásky, tzn.čistě pro Boha, jsou v Božích ... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 20.11.2003
Otázka:
Modlitba je osobní rozhovor s Bohem.
Po zpovědi dostáváme "dostiučinění", prostě trest za hříchy, a to ve formě modlitby.
Může být rozhovor s Bohem ... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 13.10.2003
Otázka:
Setkal jsem se s pojmy "duch rozlišování", "dar rozlišování".
Co to je za pojmy a jaké druhy darů představují? Děkuji za odpověď.... (více informací)
(17 reakcí)

Datum zveřejnění: 10.10.2003
Otázka:
Doporučuje se společná modlitba, že prý je silnější a účinnější a Bůh jí spíše vyhoví. Operuje se při tom s veršem Mt 18,20 "Neboť kde jsou dva nebo ... (více informací)
(33 reakcí)

Datum zveřejnění: 29.9.2003
Otázka:
Potřebovala bych poradit, zda mohu cvičit jógu a zústat dobrým křesťanem, tj jestli tyto věci nejdou zcela proti sobě. Myslím tím to-sama za sebe- že mám alergie, ... (více informací)
(70 reakcí)

Datum zveřejnění: 24.9.2003
Otázka:
Dobrý den,
zajímá mne názor na výklad snů a snáře v dnešní době.
Předem děkuji za odpověď.... (více informací)
(25 reakcí)

Datum zveřejnění: 20.8.2003
Otázka:
Častokrát slýchám, že Bůh na nikoho z nás nenaloží více, než unese. Co to v praxi znamená?... (více informací)
(41 reakcí)

Datum zveřejnění: 10.8.2003
Otázka:
Pomalu každý kněz požaduje po věřících: Pravidelné čtení písma, konání dobrých skutků, růženec, pokoru, pravidelnou účast na mši. Ptám se k čemu mi je ... (více informací)
(28 reakcí)

Datum zveřejnění: 9.8.2003
Otázka:
Ahoj!
Mám takový dost velký problém. Bydlím na vesnici, kde také chodím do kostela. ... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 5.8.2003
Otázka:
Dobrý den. Mám otázku ohledně hříchů neúmyslně nevyznaných při svátosti smíření (zpovědi). ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 22.5.2003
Otázka:
Dobrý den,
prosím Vás chtěla jsem se zeptat na Váš názor. Čím nebo kým je vyvolán pocit strachu u člověka, zda-li je možné ho mírnit či eliminovat modlitbou a prosbou, ... (více informací)
(7 reakcí)

Datum zveřejnění: 9.5.2003
Otázka:
Dobrý den v tomto Svatém týdnu
rád bych see Vás zeptal jaké podmínky musí člověk splňovat, aby se mohl stát biřmovacím kmotrem? A jaké jsou pak jeho povinnosti (krom2 ... (více informací)
(6 reakcí)

Datum zveřejnění: 6.5.2003
Otázka:
Srdečně Vás zdravím a prosím Vás o radu týkající se jedné z nejvyšších ctností, a to ctnosti pokory. Zajímala by mě její pozice v hierarchii ostatních ctností a zda existuje dostupná ... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 30.4.2003
Otázka:
Svátost smíření, mám příliš přecitlivělé svědomí ?

Je mi 24, byl jsem u svátostí smíření asi po sedmi letech. Pečlivě jsem se připravoval, chci ... (více informací)
(3 reakce)

Datum zveřejnění: 28.4.2003
Otázka:
Zdravím Vás,
mám jeden takový problém.Je mi 15 let a chodím na přípravu k biřmování.Myslím, že se od té doby změnil můj přístup k Bohu.(K lepšímu).když jsem ... (více informací)
(4 reakce)

Datum zveřejnění: 24.4.2003
Otázka:
Moc vás všechny zdravím:
Ráda bych se nechala pokřtít, vím, že je nutná příprava u kněze a zajímalo by mě co vše je nutné nastudovat a které knihy ... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 15.4.2003
Otázka:
Velice by me zajimalo neco o Katerine Laboure, nebo alespon odkaz na nejakou knihu, kde by bylo mozne si o tom precist neco vic. Mela jsem moznost navstivit kostel La Chapelle des Apparitions v ... (více informací)
(19 reakcí)

Datum zveřejnění: 15.4.2003
Otázka:
Snažím se chodit 1x za měsíc ke zpovědi a ke sv. příjímání - ale v poslední době se cítím lhostejná k Ježíší zvláště ve sv. ... (více informací)
(9 reakcí)

Datum zveřejnění: 10.4.2003
Otázka:
Dobrý den, chtěla bych se dotázat na služby svého anděla. Otec František píše ve své knize Věřím v Boha II. ... (více informací)
(7 reakcí)

Datum zveřejnění: 10.4.2003
Otázka:
Pán ať je s Vámi, pokoj Vám!
Prosím Vás, pokud je to možné o vysvětlení pojmů a nejen pojmů
Mám problémy s tím pochopit vztahy uvnitř sebe sama : rozum, vůle, ... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 8.4.2003
Otázka:
Oslovilo mne kázání o pěstování ctností. Ráda bych se zdokonalovala v poslušnosti. ... (více informací)
(315 reakcí)

Datum zveřejnění: 27.3.2003
Otázka:
Jakou roli má podle Církve v životě křesťana psycholog? Nestačí moje víra na vyřešení osobních problémů? Vždyť mnohá staletí žádný psycholog nebyl.Kdy se má obrátit ... (více informací)
(12 reakcí)

Datum zveřejnění: 20.3.2003
Otázka:
Dobry den!
Muzete mi doporucit literaturu pro cloveka, ktery chce konvertovat? Mozna i knihy, kde konvertove popisuji svuj chod k Panu Bohu?
Dekuji... (více informací)
(10 reakcí)

Datum zveřejnění: 20.3.2003
Otázka:
mám na vás dotaz,zdali byste mi nemohli říci nějaké informace,případně i kontakt na kamaldulské benediktiny.předem vám děkuji... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 4.3.2003
Otázka:
Popeleční středa a Velký Pátek jsou dny přísného postu. Vždy jsme si mysleli, že v tyto dny se lze "jen jednou denně do sytosti najíst". ... (více informací)
(15 reakcí)

Datum zveřejnění: 27.2.2003
Otázka:
Chtěla bych se zeptat, jakým způsobem se má člověk správně rozhodovat - jestli pomocí rozumu nebo pomocí (po)citů. Jestli se dá Boží vůle vnímat city nebo rozumem. ... (více informací)
(4 reakce)

Datum zveřejnění: 25.2.2003
Otázka:
Dobrý den.Chtěla bych Vás požádat o radu. Již delší dobu mám potíže v otázkách zpovědi.Nevím podle čeho bych měla zpytovat své svědomí (při použití zpovědních ... (více informací)
(3 reakce)

Datum zveřejnění: 18.2.2003
Otázka:
Dobrý den! Zajímalo by mne, jakým způsobem se lze smířit s lidmi, kteří jsou ode mne daleko nebo které pravděpodobně již nikdy neuvidím. V srdci odpouštím, ale pro dosažení ... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 11.2.2003
Otázka:
Jeden kněz při obnově doporučoval, že máme svůj hřích Ježíši odevzdat. Jak se tomu má rozumět?
Ve zpovědi se přece hříchů zbavujeme, jako v ... (více informací)
(19 reakcí)

Datum zveřejnění: 6.2.2003
Otázka:
Zajímalo by mne, co jsou tzv. kajícné řády nebo řády kajícníků? Existují ještě dnes? Je nějaký v ČR? Děkuji.... (více informací)
(5 reakcí)

Datum zveřejnění: 30.1.2003
Otázka:
Prosím, vysvětlete mi, jaký význam má modlitba růžence.
A je vůbec možné, aby se někdo modlil tolikrát jednu modlitbu za sebou a plně se přitom ... (více informací)
(38 reakcí)

Datum zveřejnění: 23.1.2003
Otázka:
Zamýšlela jsem se nad problémem "syndromu vyhoření" u kněží a laiků pracujících v pastoraci a s tím souvisejících oblastech (nemocnice, školy, ... (více informací)
(17 reakcí)

Datum zveřejnění: 20.1.2003
Otázka:
Zdravim. Zajímá mě Váš názor, zda lze považovat např. ... (více informací)
(54 reakcí)

Datum zveřejnění: 16.1.2003
Otázka:
Hezký den,
rád bych znal Váš názor na rozdíl mezi zpovědí a psychoterapií, v obojím přece lze zažít pocit odpuštění, otevření prostoru pro znovupovstání apod., ... (více informací)
(8 reakcí)

Datum zveřejnění: 14.1.2003
Otázka:
Chtěl bych se zeptat, zda je hříchem to, když se člověk neúčastní zpovědi z toho důvodů, že tento druh vyznání skrze přítomnost kněze ... (více informací)
(44 reakcí)

Datum zveřejnění: 6.1.2003
Otázka:
Několikrát jsem slyšela:"Velmi mnoho křesťanů vláčí ke svátosti smíření stále ty samé hříchy, místo aby se lepšili."Ano, je to ... (více informací)
(7 reakcí)

Datum zveřejnění: 19.12.2002
Otázka:
Dobrý večer,dozvěděla jsem se,že existují tzv. ženské řády III.řádu,zajímalo by mě,čím se odlišují od řádu jiných.Nejsem katolička a tak ... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 3.12.2002
Otázka:
Dobrý den.
otázka č.1
Setkal jsem se s dost rozdílnými názory kněží na rozlišování a hledání toho pravého životního partnera. Proto se chci zeptat zda existují kněží s ... (více informací)
(15 reakcí)

Datum zveřejnění: 19.11.2002
Otázka:
Dobrý den, preji peknou nedeli. Poslední dobou reším následující vec: mám neverící kamarádku, cloveka velice mimorádných kvalit. ... (více informací)
(40 reakcí)

Datum zveřejnění: 15.11.2002
Otázka:
Chtěla bych se naučit číst Bibli a nevím jak do toho.Existuje nějaký knižní výklad Písma?Nebo rádce jak číst Písmo a hlavně jak ho chápat?... (více informací)
(7 reakcí)

Datum zveřejnění: 18.10.2002
Otázka:
Jsem věřící dívka a je mi 16 let. Ráda bych se Vám svěřila se svým problémem a chtěla bych Vás poprosit o radu, jak se mám na svůj problém dívat. ... (více informací)
(9 reakcí)

Datum zveřejnění: 18.10.2002
Otázka:
Slyšel jsem, že prý některé sochy Panny Marie a její obrazy různě po světě pláčou a některé dokonce krvavé slzy. Je jich prý přes dvě stě. ... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 17.10.2002
Otázka:
Dnes jsou lidé hodně orientovaní na úspěch a na majetek, prestiž a pýchu. Myslel jsem si, že se to týká jen nevěřících nebo lidí se slabou vírou, ale teď pozoruji i v našem ... (více informací)
(23 reakcí)

Datum zveřejnění: 14.10.2002
Otázka:
Dobrý den. Má několik dotazů, všechny jsou ale o jednom - o duchovním svatém přijímání.
1) Mohl byste vysvětlit, co to je?
2) Jsou k němu stejné podmínky jako k ... (více informací)
(3 reakce)

Datum zveřejnění: 8.10.2002
Otázka:
Jak mám uskutečnit generální zpověď a kdy? Mám vyznávat hříchy, které jsem již vyznával? Když jsem dříve provedl jakýsi skutek, který byl špatný, ale poznání, ... (více informací)
(7 reakcí)

Datum zveřejnění: 4.10.2002
Otázka:
Dobry den,
mam obcas docela zajimave sny, ve kterych me treba pronasleduje dabel, snazi se me udusit, znicit, zachrani me jen modlitba (opet ve snu), probouzim se uplne zpoceny. Muze takto pusobit ... (více informací)
(12 reakcí)

Datum zveřejnění: 2.10.2002
Otázka:
Vazeni, chtela bych se zeptat, jak je to s moznosti pristupovat ke svatostem v pripade, kdy bylo manzelstvi uzavreno na urade. Kolegyne, za kterou prosim o vase vyjadreni,pred svatbou pristupovala ke ... (více informací)
(36 reakcí)

Datum zveřejnění: 1.10.2002
Otázka:
Jak se díváte na nedostatek řeholních povolání (úmyslně vynechávám povolání kněžská). Ještě mohu i otázku zúžit: na nedostetk ženských řeholních povolání? ... (více informací)
(15 reakcí)

Datum zveřejnění: 14.8.2002
Otázka:
Léta se modlím modlitbu "Otčenáš". Teprve nedávno jsem si všiml, že ta modlitba je výhradně oslavou Boha Otce a že vzhledem k lidem je tam jen zmínka o tom, abychom byli zachováni ... (více informací)
(19 reakcí)

Datum zveřejnění: 30.7.2002
Otázka:
Je opravdu nutne vykonavat dobrovolna a ulozena zadostiucineni a pokani? Uz se mi nechce...
Dekuji za odpoved... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 25.6.2002
Otázka:
Přemýšlím nad otázkou vyslyšení proseb. V Mt je psáno: "tlučte a bude vám dáno, proste a dostanete" a další např: když se 2 nebo 3 shodnou na ... (více informací)
(13 reakcí)

Datum zveřejnění: 20.6.2002
Otázka:
Přeji hezký den. Mám možná trochu zvláštní otázku. ... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 6.6.2002
Otázka:
Jsem věřící katolík,ale jsem taky gay.Moc mě bolí že církev proti nám podepisuje petice atd.,ale co pro nás dělá pozitivního?Jak probíhá v české katolické církvi ... (více informací)
(37 reakcí)

Datum zveřejnění: 6.6.2002
Otázka:
Zdravím Vás,
zajímalo by mne jak církev vysvětluje přítomnost mentálně postižených lidí. Mým blízkým věta ve smyslu - že jsou zde proto aby se lidé kolem nich ... (více informací)
(6 reakcí)

Datum zveřejnění: 24.5.2002
Otázka:
Dobrý den,
mám neustálé pochybnosti ve svém životě a ve vztahu k Bohu. Uvažuji o duchovních cvičeních na prázdniny, protože věřím, že ty by mi mohly pomoci a povzbudit mě ... (více informací)
(3 reakce)

Datum zveřejnění: 23.5.2002
Otázka:
Slyšel jsem, že člověk může znovu získat křestní milost, to znamená, že jsou mu odpuštěny všechny hříchy? Kdy takovou milost získá? ... (více informací)
(3 reakce)

Datum zveřejnění: 17.5.2002
Otázka:
Jako mladý křesťanský pár jsme pocítili, že bychom se měli více věnovat společnému čtení Písma. Můžete nám, prosím, sdělit, jak bychom měli postupovat ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 15.5.2002
Otázka:
Hříšníkovi, tedy člověku bez milosti posvěcující, je leccos odepřeno. Někde jsem slyšela, že "jeho modlitba nemá smysl". ... (více informací)
(4 reakce)

Datum zveřejnění: 13.5.2002
Otázka:
Je měsíc květen, v římskokatolických kostelech se většinou konají tzv. májové pobožnosti a při nich se většinou zpívají tzv. ... (více informací)
(4 reakce)

Datum zveřejnění: 9.5.2002
Otázka:
Prosím o zodpovezení dvou otázek (pokud je to mozné a nezformulovala jsem je moc slozite).
Jak se má krestan srovnat s pojmem „zdravé sebevedomí“ a na druhé strane s pokorou?
Dozvedela jsem se, ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 2.5.2002
Otázka:
Prosil bych o radu jak se správně zpovídat resp. zpytovat svědomí. ... (více informací)
(82 reakcí)

Datum zveřejnění: 2.5.2002
Otázka:
Dobrý den, četla jsem si odpovědi na různé otázky. Hodně lidí píše o tom , jak nás má Bůh rád se všemi chybami a tak. ... (více informací)
(12 reakcí)

Datum zveřejnění: 24.4.2002
Otázka:
Mám velmi staré prarodiče(devadesát let) a jsou ještě poměrně čilí a zajímají se o dění ve světě, hodně čtou a mají bystrý úsudek. Nikdy nebyli ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 23.4.2002
Otázka:
Dobrý vecer,
již dlouhou dobu hledám kde mne Pán Buh chce mít a nejak mne to táhne k reholnímu životu. Myslíte si že by bylo možno v nekterém kláštere pobýt spolu s mnichy pár dní? Dekuji Vám za ... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 19.4.2002
Otázka:
Zdravim Vas,
mnoho se v dnesnich dnech diskutuje na internetu o pravosti zjeveni v Medjugoriji, slysel jsem ze to jsou udajne posledni prave zjeveni a ze potom bude jeste nekolik zjeveni jinde ve ... (více informací)
(14 reakcí)

Datum zveřejnění: 19.4.2002
Otázka:
Jeden můj dobrý kamarád opravdu žije víru. Boha poznal asi před 5 lety,ale stále nemůže pochopit jednu věc týkající se zpovědi. ... (více informací)
(3 reakce)

Datum zveřejnění: 16.4.2002
Otázka:
Abychom mohli milovat druhé, musíme nejprve milovat sami sebe... Základní věc, ale zdá se mi, že vůbec ne jednoduchá. ... (více informací)
(13 reakcí)

Datum zveřejnění: 15.4.2002
Otázka:
Dobrý den. Chtěl bych Vás poprosit alespoň o krátký komentář k mému problému a nebo o odkaz na dostupnou literaturu či odkaz na internetu. ... (více informací)
(14 reakcí)

Datum zveřejnění: 26.3.2002
Otázka:
V jednom podobenství Pán Ježíš mluví o Božím království jako o perle, kterou když jeden kupec objevil,
prodal všechno co má a koupil tu perlu. V duchu tohoto podobenství ... (více informací)
(8 reakcí)

Datum zveřejnění: 18.3.2002
Otázka:
Je špatné pokušení(je to hřích),když jsou velmi rouhavá,ale rozhodně s nimi nesouhlasím?Jak se pokušením mám bránit?
... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 14.3.2002
Otázka:
Dobrý den. Chtěla bych Vás požádat o radu. ... (více informací)
(4 reakce)

Datum zveřejnění: 7.3.2002
Otázka:
Nevím, jak katolíci přišli na to, že je Bůh spravedlivý?!

Tak já celý život žiji v postech, kajících skutcích a odříkání, a jiní si dopřávají, žijí v požitcích, smyslnosti ... (více informací)
(81 reakcí)

Datum zveřejnění: 6.3.2002
Otázka:
Co je to mystika? Provozuje se ještě i dnes? Co je jejím obsahem? Nesouvisí s nějakým okultismem? Děkuji za odpověď.... (více informací)
(7 reakcí)

Datum zveřejnění: 5.3.2002
Otázka:
Prosím Vás, jak správně rozlišit: lpění na tvorech a lásku k lidem?
Co se přesně míní lpění na tvorech?
Děkuji Vám za bezvadné stránky, zvláště za ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 1.3.2002
Otázka:
Četla jsem už několikrát v duchovní literatuře pojem "dělat apoštolát" a tomuto termínu moc nerozumím. Pochopila jsem, že apoštolát může ... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 27.2.2002
Otázka:
Dobrý den, zajímalo by mě co znamená komplentativní/konplentativní (nevím jak se to přesně píše). Vím, že jsou komplentativní řády, ale slyšela jsem to i v jiné ... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 19.2.2002
Otázka:
Jak mám žít/modlit se ke skutečnému Bohu a ne jen k nějaké mojí představě Boha ? Jak si skutečnost Boží uvědomit ?... (více informací)
(3 reakce)

Datum zveřejnění: 11.2.2002
Otázka:
prosím můžete mi zdělit, který katolický řád byl založen jako vůbec první ve světě. Děkuji za odpověď... (více informací)
(5 reakcí)

Datum zveřejnění: 16.1.2002
Otázka:
Chtěl bych se stát svatým. Co pro to mám udělat a kolik to stojí, aby mě katolická církev prohlásila za svatého?... (více informací)
(146 reakcí)

Datum zveřejnění: 4.1.2002
Otázka:
Nevím,jestli se už na tuto otázku někdo neptal,ale já jsem ji tady nenašla.Co je to vůbec breviář-vím,říká se modlitba církve.Ale proč se má modlit,co je to za ... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 3.1.2002
Otázka:
Mohl byste napsat něco více o sekulárních řádech, jaké jsou např. podmínky vstupu, úkoly apod.?... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 17.12.2001
Otázka:
dobrý den, mohl byste mi,prosím napsat, co vlastně znamená tento úryvek z Písma? :Římanům 12,1-2 (EKUM) 12,1: Vybízím vás, bratři, pro Boží milosrdenství, abyste sami sebe ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 13.12.2001
Otázka:
Mam otazku, jak poznam, ze se mam zasvetit Jezisi Kristu skrze reholni povolani? Jak poznam, ze si vyvolil na tuto cestu me? Cetla jsem par knih, vcetne Reholni zivot v ceskych zemi, ale tam je o ... (více informací)
(7 reakcí)

Datum zveřejnění: 11.12.2001
Otázka:
¨Dobrý den. Možná je to dotaz triviální, ale já sama si s ním už delší dobu nevím rady. ... (více informací)
(8 reakcí)

Datum zveřejnění: 5.12.2001
Otázka:
Ráda bych se zeptala na viru v Pannu Marii. Mam v hlave zmatek, katolici i evangelici tvrdi kazdy neco jineho. ... (více informací)
(34 reakcí)

Datum zveřejnění: 29.11.2001
Otázka:
je mozne, aby sel knez za kmotra pri birmovani? Rada bych byla birmovana, ale neznam nikoho, kdo uz birmovany byl, aby mi sel za kmotra. ... (více informací)
(3 reakce)

Datum zveřejnění: 16.11.2001
Otázka:
Moc vás zdravím.Chtěla bych se zeptat,zda je urážkou pro Boha pozdní příchod na mši svatou a nebo když z ní člověk musí z vážných důvodů odejít o ... (více informací)
(4 reakce)

Datum zveřejnění: 15.11.2001
Otázka:
Zdravím Vás.Chtěla bych se zeptat:od mala jsem byla vychovávána ve víře.Můj taťka věřící nebyl,ale už asi deset let chodí s námi pravidelně do kostela,modlí se ... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 12.11.2001
Otázka:
Jak poznat povolani k manzelstvi. Mluvi se pouze o znamkach povolani k duchovnimu zivotu - knez, reholnik. ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 9.11.2001
Otázka:
Panna Maria – taky vám připadá tak fantastická? Jako by ani nepatřila mezi nás, lidi. Ano, všichni jdeme za Bohem, chceme mu sloužit a být mu k dispozici. ... (více informací)
(99 reakcí)

Datum zveřejnění: 27.10.2001
Otázka:
Rád bych se zeptal,zdali člověk,který nedokáže příjmout své povolání(kněžství nebo řeholní život) a dejme tomu ožení se,je navždy ... (více informací)
(4 reakce)

Datum zveřejnění: 25.10.2001
Otázka:
našla jsem nabídku pro muže na rozpoznání povolání. Existuje něco takového i pro dívky - ženy? děkuji... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 13.10.2001
Otázka:
Nedávno jsem četl rozhovor s paní Jiřinou Jiráskovou, kterou mám jako herečku moc rád. Jedna věta mě ovšem silně zarazila. ... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 11.10.2001
Otázka:
Zdravím Vás všechny!
Mám dotaz ohledne hledání místa (rádu, kongregace) kam mne chce Buh dovést. V blízké dobe je prede mnou návšteva spolecenství rádových sester. ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 11.10.2001
Otázka:
Dobry den, cetla jsem jiz jeden clanek ohledne povolani do celibatu. Protoze jsem se take obratila, prosla jsem obdobim "Jezisovych libanek". ... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 2.10.2001
Otázka:
Problém dlouho nevyslyšené prosby. Když se dívám na historii Církve a vidím v ní svaté, jsou to lidé, kteří byli Bohem bez svých zásluh obdarováni. ... (více informací)
(81 reakcí)

Datum zveřejnění: 25.9.2001
Otázka:
Dobrý den, jako dítě jsem byl pokřtěn v katolickém kostele. Ačkoliv mí rodiče dělali vše proto, abych vyrůstal ve víře, přesto jsem se po dlouhou ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 23.9.2001
Otázka:
Již několik let mám strach jít k svátosti smíření. Když si projdu zpovědní zrcadlo,jsem dost zhnusen. Navíc mne trápí svědomí.Přidaly se zdravotní ... (více informací)
(6 reakcí)

Datum zveřejnění: 23.9.2001
Otázka:
Jsem verici, ale nejsem clenem zadne cirkve. Chtela bych svou viru stvrdit krestem a prihlasenim se ke katolicke cirkvi. ... (více informací)
(3 reakce)

Datum zveřejnění: 19.9.2001
Otázka:
Mám otázku, která se týká motlitby. Snažím se každý den ráno i večer modlit,ale vlastně vždy zjistím, že znám jen modlitby Otčenáš, Zdrávas, Zdrávas královno a ... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 18.9.2001
Otázka:
Rád bych se zeptal, jaký je v současné době postup při získávání odpustků. Četl jsem, že jsou spojeny s některými modlitbami a bohoslužebnými úkony. ... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 15.9.2001
Otázka:
Dobrý den. Jednou jsem šel po ulici a uviděl jednoho známého, ale nebyl jsem
si jistý jestli to je on, protože jsem ho neznal dobře.
Šel jsem tedy za tím ... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 9.9.2001
Otázka:
V naší rodině jsou všichni nevěřící až na mojí babičku, která má v rodině velmi malý vliv. Ráda bych se nechala pokřtít ale mí rodiče jso proti tomu. ... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 5.9.2001
Otázka:
Jsem dospělý člověk (29 let) a připravuji se na křest a vstup do katolické církve. Vzhledem k tomu, že rodiče ani příbuzenstvo mě nevedlo ke ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 10.8.2001
Otázka:
Chtela bych se zeptat, zda-li clovek musi vyznat pri svatosti smireni i neco, co sice povazuje za hrich, ale nechce o tom s nikym mluvit(nebo to je hodne tezke pro neho)? Nebo nestacilo by treba ... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 10.8.2001
Otázka:
Rád bych se Vás na něco zeptal. Jak jsem slyšel, věřící člověk by měl být spíše veselý, plný Boží lásky a tu rozdávat lidem. ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 10.8.2001
Otázka:
Dobry den,je mi 20 let,uveril jsem teprve nedavno.Nejsem si zatim vesve vire uplne jisty.Trapi me otazka hrichu.Pravidelne se modlim k Bohuza odpusteni, ale potom spacham ten samy hrich znovu a nemam ... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 10.8.2001
Otázka:
Chtěl jsem zeptat, jak je to s Vassulou. Vím, že MCM vydala její spisy. ... (více informací)
(70 reakcí)

Datum zveřejnění: 1.8.2001
Otázka:
Ráda bych svůj život zasvětila Bohu, ale nevím jak postupovat. Už od dětství jsem toužila být jeptiškou, ale rodiče mi to nedovolili. ... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 30.7.2001
Otázka:
Je mi 30 let a v nejbližší dobe budu pokrtena. Mám urcité obavy ze svátosti smírení,nevím,z ceho se zpovídat a jak.Poradíte mi? Dekuji.... (více informací)
(1 reakce)

Datum zveřejnění: 21.7.2001
Otázka:
Chtela bych se zeptat,zda se v dobe techto prázdnin budou konat na ruzných místech CR nejaká setkání mládeže,obnovy apod.Ráda bych se zúcastnila. Mnohokrát dekuji.... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 2.7.2001
Otázka:
Jak se pozná povolání k reholnimu zivotu?
Nekteri tvrdi, ze Buh ke cloveku primo mluvi, jini, ze clovek
to pozna svou svobodnou vuli a svym rozumem. Jak to tedy je?
Dale by mne zajimalo, ... (více informací)
(2 reakce)

Datum zveřejnění: 13.6.2001
Otázka:
Zdravim chcel by som sa vas opytat ci existuje rehlne spolocenstvo v ramci katolickej cirkvi kam mozu vstupovat aj tazko telesne postihnuty na voziku a podobne ... (více informací)
(žádná reakce)

Datum zveřejnění: 12.6.2001
Otázka:
Priblizil jsem se k Bohu.Potom ale, a ne jednou, kdyz vse je jak chci, a co nechci je pryc, opet delam co nechci, i kdyz vim, ze to neni dobre.Neboli, tim ze klesnu a `vzdaluju` se Mu, tim ... (více informací)
(žádná reakce)Zpět na otázky
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest